Linktrader – Świat oczyma geeków

Nowinki technolgiczne i Internet

5 powodów, dla których warto się uczyć języka hiszpańskiego

Nauka języka zawsze jest opłacalna. Nie tylko dlatego, że można gdzieś wyjechać i swobodnie poruszać się po mieście, ale przydaje się także do zawiązywania znajomości czy poszukiwania pracy.

1. Po hiszpańsku mówi 650 milionów ludzi

Dla 500 milionów ludzi hiszpański jest językiem ojczystym, jeśli dodać do tego osoby, uczące się tego jeżyka, mamy prawie 650 milionów ludzi! To bardzo dużo potencjalnie nowych znajomości.

2. Dostęp do turystyki w bardzo różnych zakątkach świata

Język hiszpański jest językiem urzędowym nie tylko w Hiszpanii i Meksyku, ale także m.in. w Urugwaju, Kolumbii, panamie, Paragwaju, Peru, Gwatemali, Ekwadorze, Argentynie, Boliwii, Kostaryce i Wenezueli. W niektórych z tych państw prawie nie używa się języka angielskiego, więc by dotrzeć do najpiękniejszych zakątków, jego znajomość na nic się nie przyda. A przyda się hiszpański, bo dzięki jego znajomości, rdzenni mieszkańcy znacznie chętniej będą rozmawiać, okażą pomoc i pokażą co mają na swojej ziemi najpiękniejszego.

3. Dobry początek pracy

O ile znajomość angielskiego i niemieckiego to norma w przypadku poszukiwania pracowników korporacji, o tyle z hiszpańskim nie jest tak łatwo. W naszym kraju znajomość tego języka ustępuje francuskiemu czy rosyjskiemu, dlatego mnóstwo firm poszukuje osób ze znajomością hiszpańskiego właśnie.

4. Hiszpański jest łatwy

Dla kogoś, kto kiedykolwiek uczył się włoskiego czy francuskiego, język hiszpański wyda się szczególnie łatwy. Ale nawet jeśli z językami z grupy romańskiej nie miałeś wcześniej do czynienia, z hiszpańskim też możesz nie mieć kłopotów. I nie warto się uprzedzać na myśl o tym, że w hiszpańskim jest aż 14 czasów. Wbrew pozorom to język bardzo rytmiczny i nauczenie się jego podstaw nie będzie tak trudne jak ma to miejsce w przypadku nauki niemieckiego.

5. Dostęp do niezwykłej kultury i zabawa

Kultura hiszpańska obecna jest na wszystkich kontynentach. No może poza Antarktydą, choć i tam pracują naukowcy z Hiszpanii. Dzięki znajomości języka hiszpańskiego nie tylko będziemy mogli swobodnie podróżować po różnych zakątkach świata, ale będziemy w prosty sposób mogli sięgać po niezwykłą literaturę i filmografię wszystkich krajów, gdzie hiszpański jest na porządku dziennym.

 

Podobne wpisy:
Książki wydają się być wieczne, tak jakby towarzyszyły nam od zawsze. Ale co było przed
Rynek usług IT cały czas dynamicznie się rozwija. Zapotrzebowanie na programistów jest na tyle duże, że
Urządzenie domu w odpowiedni sposób potrafi znacząco wpłynąć na nasze samopoczucie. Jeżeli właściwie zagospodarujemy przestrzeń,
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *