Linktrader – Świat oczyma geeków

Nowinki technolgiczne i Internet

Blog marketing – nowa forma reklamy

Pamiętniki były niegdyś całkiem popularne i bardzo wiele osób chowało sobie gdzieś głęboko w szafie zeszyty ze swoimi wspomnieniami. Ludzie od wieków pieczołowicie zapisywali swoje doświadczenia, przemyślenia i plany. Czasami, bardzo rzadko, takie pamiętniki przedostawały się do głównego nurtu kultury jako książki, innymi razy bywały podstawą do napisania wspaniałej powieści albo zbiorem interesujących nauk, z których korzyść czerpać mogły przyszłe pokolenia. Jednak w zdecydowanej większości przypadków, pamiętniki te ginęły w pomrokach dziejów i starych mebli. A teraz na podobnych praktykach można nawet zarobić – powstał bowiem blog marketing.

Dzisiaj technologia przychodzi tym (poniekąd) intymnym zapiskom w sukurs i blogi, które przejęły funkcje osobistych dzienników, podbiły internet. Internauci zaczęli puszczać w świat informacje nie tylko o swoich przemyśleniach i doświadczeniach, ale również o tym, co zjedli na śniadanie i dlaczego nie lubią czytać w łóżku. Zaczęli pisać dosłownie o wszystkim i może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby inni z kolei ludzie nie zaczęli tego wszystkiego… czytać.

Czytelnicy jednak pojawili się i wciąż pojawiają się nowi, a tam, gdzie jest odbiorca, pojawia się dobre miejsce na reklamę – zwłaszcza, że nakierowaną do konkretnej publiczności, a nie losowo w eter. Stąd też korzenie swoje bierze blog marketing czy też "blogvertaising". Blogerami zainteresowały się więc najpierw sklepy internetowe i producenci je zaopatrujący, a potem całe agencje SEO. Czy na blogu można więc zarobić? Tak, na bardzo popularnym nawet całkiem sporą sumkę, ale wyrobienie sobie poczytności na takim poziomie to lata rzetelnej pracy w popularyzacji bloga. Blogi kilkumiesięczne mogą już jednak liczyć na wynagrodzenie na poziomie kilkuset złotych za wpis lub jakichś produktów do testowania. 

Podobne wpisy:
Dla mężczyzn samochód to podobno druga, największa po kobiecie miłość. Czyżby? Chciałoby się zapytać zwolenników
Nowoczesne technologie to nieodłączny element dynamicznie rozwijających się gospodarek współczesnego świata. Bez udziału zaawansowanego technologicznie
Dość często można spotkać się z sytuacją, w której właściciel ciągnika zmuszony jest do wymiany
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów