Linktrader – Świat oczyma geeków

Nowinki technolgiczne i Internet

Czym różni się bateria alkaliczna od zwykłej?

lKupując baterię zwracamy uwagę głównie na jej cenę i rozmiar. Tymczasem nie tylko to jest ważne w przypadku ogniw tego typu.
Przede wszystkim bateria alkaliczna różni się od zwykłych (cynkowo-węglowych) bezpieczeństwem stosowania. Wszyscy chyba znamy problemy związane z tak zwanymi wylanymi bateriami. Wyciekający elektrolit jest czymś, co może poważnie uszkodzić urządzenie, dlatego bardzo wielu producentów informuje w instrukcji obsługi danego sprzętu, by stosować jedynie baterie alkaliczne. W przypadku tego typu ogniw może wystąpić podobny problem, jednak jest to o wiele mniej prawdopodobne. W bateriach cynkowo-węglowych zastosowany jest elektrolit, którego podstawą są kwasy. W przypadku bateriach alkalicznych elektrolit to substancje zasadowe. Baterie alkaliczne wytrzymują dłuższy czas przechowywania, jednak one także nie są odporne na zmiany temperatury. Jeśli interesuje nas praca w trudnych warunkach i długi czas przechowywania, powinniśmy zainteresować raczej bateriami litowymi. Bez względu jednak na rodzaj baterii warto pamiętać o tym, że po ich wykorzystaniu należy wyrzucić je do specjalnego kosza na zużyte baterie.

Podobne wpisy:
Nowoczesne technologie to nieodłączny element dynamicznie rozwijających się gospodarek współczesnego świata. Bez udziału zaawansowanego technologicznie
Dość często można spotkać się z sytuacją, w której właściciel ciągnika zmuszony jest do wymiany
Jak wiadomo bezpieczeństwo zarówno ludzi jak i środowiska naturalnego jest bardzo istotnym aspektem. To właśnie,
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów
Tagi: