Linktrader – Świat oczyma geeków

Nowinki technolgiczne i Internet

Czym różni się bateria alkaliczna od zwykłej?

lKupując baterię zwracamy uwagę głównie na jej cenę i rozmiar. Tymczasem nie tylko to jest ważne w przypadku ogniw tego typu.
Przede wszystkim bateria alkaliczna różni się od zwykłych (cynkowo-węglowych) bezpieczeństwem stosowania. Wszyscy chyba znamy problemy związane z tak zwanymi wylanymi bateriami. Wyciekający elektrolit jest czymś, co może poważnie uszkodzić urządzenie, dlatego bardzo wielu producentów informuje w instrukcji obsługi danego sprzętu, by stosować jedynie baterie alkaliczne. W przypadku tego typu ogniw może wystąpić podobny problem, jednak jest to o wiele mniej prawdopodobne. W bateriach cynkowo-węglowych zastosowany jest elektrolit, którego podstawą są kwasy. W przypadku bateriach alkalicznych elektrolit to substancje zasadowe. Baterie alkaliczne wytrzymują dłuższy czas przechowywania, jednak one także nie są odporne na zmiany temperatury. Jeśli interesuje nas praca w trudnych warunkach i długi czas przechowywania, powinniśmy zainteresować raczej bateriami litowymi. Bez względu jednak na rodzaj baterii warto pamiętać o tym, że po ich wykorzystaniu należy wyrzucić je do specjalnego kosza na zużyte baterie.

Podobne wpisy:
Telefony chińskiej marki Huawei stawiane są obecnie na równi z topowymi modelami Samsunga czy LG
Dla mężczyzn samochód to podobno druga, największa po kobiecie miłość. Czyżby? Chciałoby się zapytać zwolenników
Nowoczesne technologie to nieodłączny element dynamicznie rozwijających się gospodarek współczesnego świata. Bez udziału zaawansowanego technologicznie
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów
Tagi: