Linktrader – Świat oczyma geeków

Nowinki technolgiczne i Internet

Coraz więcej mówi się o wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii- ludzie montują kolektory słoneczne na dachach swoich domów, ogrzewają je pompami ciepła- a co za tym idzie, odciążają nasza planetę.

Dobry przykład wszystkim zastanawiającym się nad inwestycją w sprzyjające środowisku źródła energii daje miasto Poznań- które już niedługo umożliwi swoim mieszkańcom korzystanie w wybranym przez internautów miejscu z darmowego Wifi.

Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, iż sieć generowana jest dzięki energii pozyskiwanej z wiatru. Na razie zaplanowano tylko jedno miejsce, w którym rozwiązanie to będzie miało miejsce- na dzień dzisiejszy zwycięża jezioro Malta. Ostateczne rozstrzygnięcie planowane jest na 9 lipca- kiedy ekoławka stanie na jednym z wybranych przez internautów miejscu.

6ce6d61c-c129-11e1-a01e-0025b511226e

Projekt zapowiedziany jest również na tegorocznym Woodstocku, a oprócz Internetu generuje również prąd- umożliwiając naładowanie komórki lub laptopa- co patrząc na potrzeby uczestników festiwali wydaje się być bardzo trafnym posunięciem.

Przypomnijmy, że naturalne zasoby węgla, ropy i gazu są bardzo ograniczone- dlatego korzystanie z nielimitowanej energii wiatrowej musi stać się częścią codzienności, do czego serdecznie zachęcamy.

 

Podobne wpisy:
Globalizacja i postęp technologiczny sprawiają, że trzeba na bieżąco zapoznawać się z aktualnymi trendami dotyczącymi
Mini komputery to urządzenia małe, kompaktowe, niezabierające dużo miejsca, a przy tym mobilne, wydajne i
Jak wszyscy wiemy, Xiaomi osiągnęła sukces na rynku stosunkowo szybko, dzielnie stawiając czoła bardzo silnej
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów