Linktrader – Świat oczyma geeków

Nowinki technolgiczne i Internet

Jak dobrać kask motocyklowy?

Jazda motocyklem jest interesującym zajęciem, a wraz z czasem przeradza się we wciągające hobby. Jazda motocyklem związana jest również ze sporą dozą niebezpieczeństwa oraz adrenaliny. Spore prędkości są w stanie dodać emocji dzięki czemu jazda nigdy się nie nudzi. Jednakże przed wyjazdem należy w odpowiedni sposób skompletować strój, który zapewni kompleksową ochronę.

Jednym z najważniejszych elementów ubioru każdego motocyklisty jest oczywiście kask, który ma za zadanie chronić głowę. To właśnie kask podczas wypadku jest w stanie nawet uratować życie, dlatego też nie warto oszczędzać na tym aspekcie. Podczas pobytu w sklepie warto zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników, którymi należy się kierować przy zakupie.

Skorupa kasku- klucz do bezpieczeństwa

motocyklistaDecydując się na zakup kasku motocyklowego w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na materiał z jakiego wykonana jest skorupa kasku. Najczęściej spotykanym jest kompozyt, który stanowi naprawdę solidny i godny polecenia materiał. Można spotkać również mieszanki kompozytu, które mają za zadanie obniżyć wagę kasku oraz poprawić właściwości energochłonne. Ceny takich kasków zaczynają się już od około 400-500 złotych. Mimo, że jest to całkiem spory wydatek to warto zainwestować w dobrej jakości kask gwarantujący bezpieczeństwo. Ciekawym modelem kasku bez wątpienia jest Schuberth C3 Basic, który jest już znacznie droższym rozwiązaniem. Oferuje on między bardzo dobre wyciszenie, jest lekki, a przede wszystkim bardzo wytrzymały. Korzystanie z Schuberth C3 Basic to sama przyjemność, a sama jakość kasku pozostaje niezmienna nawet po kilku latach użytkowania. Można go znaleźć tutaj: https://www.schuberth-kaski.pl/pol_m_C3-BASIC-70850.html

Rodzaje kasków

Na rynku motocyklowym można spotkać kilka rodzajów kasków. Do podstawowych zaliczamy kaski: otwarte, integralne oraz szczękowe. Pierwsze z nich stosowane są najczęściej podczas jazdy motocyklem klasycznym w miejskim warunkach. Cechują się one lekkością oraz stosunkowo niewielkimi rozmiarami. Ponadto zapewniają one największe pole widzenia ze wszystkich dostępnych kasków.
Kaski integralne przeznaczone są dla osób, które poruszają się motocyklami z większymi prędkościami. Są to więc kaski najbezpieczniejsze mimo, że niekoniecznie bardzo wygodne i komfortowe. Znajdują one zastosowanie w sportach wyścigowych, oraz podczas szybszej jazdy. Ich minusem jest z pewnością ograniczone pole widzenia, jednakże nie zmienia to faktu, że stanowią najlepsze rozwiązanie dla osób lubiących poczuć adrenalinę.
Z kolei zaś kaski szczękowe stanowią połączenie dwóch wyżej wymienionych rodzajów. Są one stosowane najczęściej przez turystów. Ich największym problemem może okazać się znacznie większa waga.

 Podsumowanie

Reasumując, wybór kasku jest nie lada wyzwaniem, ale jednocześnie obowiązkiem. Chroni on przed wszelkimi urazami głowy i nie należy tego elementu lekceważyć. Jednym z ciekawszych modeli jest wcześniej wspomniany Schuberth C3 Basic, który stanowi dokładne zabezpieczenie, a jest przy tym wygodny.

Podobne wpisy:
Urządzenie się w sposób, który będzie nam odpowiadał, nie jest zawsze najłatwiejszym rozwiązaniem. Nie zawsze jesteśmy
Dobre nagłośnienie to istotna kwestia. Nieważne, czy chodzi o sprzęt w mieszkaniu prywatnym, klubie czy
Stając przed wyborem kolejnego monitora ma się do dyspozycji ogromną bazę produktów. Nadal obowiązuje jednak
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *