Linktrader – Świat oczyma geeków

Nowinki technolgiczne i Internet

Jak oświetlić domowe biuro

Jeśli pracujesz w domowym biurze, charakter i jakość oświetlenia przestrzeni roboczej może pomóc zwiększyć Twoją wydajność, a przy tym wpłynąć na nastrój. Słabe oświetlenie może zmniejszyć energię, wywołać zmęczenie oczu i bóle głowy, a ostatecznie pogorszyć zdolność do efektywnego wykonywania zadań.

Jeśli do pomieszczenia nie dociera zbyt dużo naturalnego światła, sztuczne oświetlenie jest jeszcze ważniejsze – zwłaszcza w okolicy obszaru roboczego. Wiele biur domowych ma oświetlenie, które obejmuje kilka wyznaczonych stref.

Oświetlenie blatu

plafony azzardoUnikaj pracy pod bezpośrednim światłem pochodzącym z górnych lamp. Zamiast tego poszukaj sposobów na rozproszenie światła w otoczeniu, które oświetli przestrzeń roboczą. Jest to szczególnie ważne, jeżeli musisz wykonywać odręczne notatki. Nie chcesz rezygnować z górnego światła – zamontuj nad biurkiem plafony Azzardo, które dają przyjemne dla oka światło. Plafony zmiękczają i rozpraszają światło, a świecąca w górę dodatkowa lampa podłogowa odbija światło od ścian i sufitów.

Komputer

W przypadku prac komputerowych, archiwizacji i innych zadań wymagających dużej koncentracji wybierz oświetlenie, które nie będzie kolidowało z ekranem monitora. Tutaj sprawdzi się regulowana lub przegubowa lampa biurkowa, którą umieścisz dokładnie tam, gdzie jest to potrzebne. Jeśli w Twoim biurze znajduje się wiele stacji roboczych – na przykład biurko do pracy z komputerem i telefonem, obszar do przechowywania dokumentów, przemyśl dokładnie doświetlenie każdego obszaru roboczego.

Rozmieszczenie

Przemyśl miejsce, z którego będzie padać światło. Plafony Azzardo możesz zamontować zarówno na ścianie, jak i na suficie. Źródło światła ustawione za Tobą podczas pracy na komputerze spowoduje niepożądane odblaski na monitorze. Zwracaj uwagę na ewentualne cienie rzucane przez lampy – jeśli piszesz prawą ręką, Twoja ręka może rzucać cienie, jeśli lampka jest również ustawiona po prawej stronie. Rozważ także lokalizację okien podczas planowania oświetlenia.

Słońce

Nie zapomnij o wyjątkowej korzyści naturalnego światła pochodzącego z okna, świetlika lub innego miejsca. Światło słoneczne może wytwarzać ciepłe oświetlenie, które naprawdę poprawia środowisko pracy. Zwróć również uwagę, czy promienie słoneczne nie będą przeszkadzać w pracy w określonych porach dnia.

Jeżeli do pomieszczenia dociera światło słoneczne, warto to wykorzystać. Pamiętaj jednak, aby monitor zawsze był ustawiony w taki sposób, aby promienie nie odbijały się od monitora.

Podobne wpisy:
Każdy pojazd, którego dopuszczalna masa całkowita (zwana również DMC) przekracza 3,5 tony, obowiązkowo musi zostać
W dzisiejszych czasach technologia rozwija się w bardzo szybkim tempie. Elektronika jest na najwyższym poziomie
Obecnie wiele osób pracuje w branżach, gdzie wymaga się odpowiedniego, eleganckiego stroju. Musimy wyglądać jak
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *