Linktrader – Świat oczyma geeków

Nowinki technolgiczne i Internet

Jak oświetlić domowe biuro

Jeśli pracujesz w domowym biurze, charakter i jakość oświetlenia przestrzeni roboczej może pomóc zwiększyć Twoją wydajność, a przy tym wpłynąć na nastrój. Słabe oświetlenie może zmniejszyć energię, wywołać zmęczenie oczu i bóle głowy, a ostatecznie pogorszyć zdolność do efektywnego wykonywania zadań.

Jeśli do pomieszczenia nie dociera zbyt dużo naturalnego światła, sztuczne oświetlenie jest jeszcze ważniejsze – zwłaszcza w okolicy obszaru roboczego. Wiele biur domowych ma oświetlenie, które obejmuje kilka wyznaczonych stref.

Oświetlenie blatu

plafony azzardoUnikaj pracy pod bezpośrednim światłem pochodzącym z górnych lamp. Zamiast tego poszukaj sposobów na rozproszenie światła w otoczeniu, które oświetli przestrzeń roboczą. Jest to szczególnie ważne, jeżeli musisz wykonywać odręczne notatki. Nie chcesz rezygnować z górnego światła – zamontuj nad biurkiem plafony Azzardo, które dają przyjemne dla oka światło. Plafony zmiękczają i rozpraszają światło, a świecąca w górę dodatkowa lampa podłogowa odbija światło od ścian i sufitów.

Komputer

W przypadku prac komputerowych, archiwizacji i innych zadań wymagających dużej koncentracji wybierz oświetlenie, które nie będzie kolidowało z ekranem monitora. Tutaj sprawdzi się regulowana lub przegubowa lampa biurkowa, którą umieścisz dokładnie tam, gdzie jest to potrzebne. Jeśli w Twoim biurze znajduje się wiele stacji roboczych – na przykład biurko do pracy z komputerem i telefonem, obszar do przechowywania dokumentów, przemyśl dokładnie doświetlenie każdego obszaru roboczego.

Rozmieszczenie

Przemyśl miejsce, z którego będzie padać światło. Plafony Azzardo możesz zamontować zarówno na ścianie, jak i na suficie. Źródło światła ustawione za Tobą podczas pracy na komputerze spowoduje niepożądane odblaski na monitorze. Zwracaj uwagę na ewentualne cienie rzucane przez lampy – jeśli piszesz prawą ręką, Twoja ręka może rzucać cienie, jeśli lampka jest również ustawiona po prawej stronie. Rozważ także lokalizację okien podczas planowania oświetlenia.

Słońce

Nie zapomnij o wyjątkowej korzyści naturalnego światła pochodzącego z okna, świetlika lub innego miejsca. Światło słoneczne może wytwarzać ciepłe oświetlenie, które naprawdę poprawia środowisko pracy. Zwróć również uwagę, czy promienie słoneczne nie będą przeszkadzać w pracy w określonych porach dnia.

Jeżeli do pomieszczenia dociera światło słoneczne, warto to wykorzystać. Pamiętaj jednak, aby monitor zawsze był ustawiony w taki sposób, aby promienie nie odbijały się od monitora.

Podobne wpisy:
Obecnie wiele osób pracuje w branżach, gdzie wymaga się odpowiedniego, eleganckiego stroju. Musimy wyglądać jak
Aktualnie na rynku istnieje wiele firm takich jak drukarnia etykiet samoprzylepnych zajmujących się tworzeniem ciekawych
Wielu początkujących przedsiębiorców stara się na starcie swojego biznesu maksymalnie ciąć koszty. Stosunkowo często cięcia
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *