Linktrader – Świat oczyma geeków

Nowinki technolgiczne i Internet

Jak powinien ubierać się mężczyzna wybierający styl rockowy?

Styl rockowy nieodmiennie kojarzy się z ulubionymi zespołami czy wykonawcami muzycznymi, lecz jest to także sposób na wyrażenie siebie i efektowny wygląd, stąd wiele osób stawia na takie stylizacje na co dzień. Co powinien mieć w swojej garderobie mężczyzna, który chce trzymać się takich trendów?

Materiały i dopasowanie

kurtki rockowe męskieWarto rozpocząć od tego, że w tej kategorii istotny jest materiał. Pomijając bawełnę wykorzystywaną w koszulkach, w ubraniach w tym stylu powinien przeważać jeans oraz różne rodzaje naturalnych skór. Z reguły same ubrania są dopasowane, a często nawet obcisłe, choć oczywiście trzeba brać tu pod uwagę to jaką mamy sylwetkę. Takie ubrania będą odpowiednie dla osób szczupłych, a takie są zwykle gwiazdy rocka i stąd przyjmuje się tego typu założenia. Mając jednak słuszną posturę można wybierać bardziej swobodne kroje. Jeśli chodzi o kolorystykę to dominuje tutaj czerń, szarości oraz naturalny odcień jeansowy.

Baza stroju

W kontekście spodni najczęściej wybierane są jeansy, które stanowią odpowiedni ubiór na każdą okazję. Obecnie królują wręcz wersje z delikatnymi zniszczeniami, a więc przetarciami czy dziurami w okolicy kolan bądź ud. Ze stylem rockowym nieodmiennie kojarzą się też mocno dopasowane spodnie skórzane. Nie każdemu będzie jednak odpowiadał ten element ubioru i znów powinny go wybierać raczej osoby szczupłe, o chudych nogach. W kontekście górnej części stroju bazą są t-shirty – raczej cienkie, najlepiej ze sporym wycięciem na dekolcie i co ważne bardzo krótkimi rękawkami. Mogą to być proste koszulki czarne lub szare, natomiast mile widziane są również te z nadrukami, oczywiście odnośnie ulubionego zespołu. W kontekście koszul można zdecydować się natomiast na te wykonane z jeansowego materiału.

Okrycie wierzchnie

Jednym z największych atrybutów w kontekście stylu rockowego jest okrycie wierzchnie, które często definiuje całą stylizację. Podstawą są oczywiście kurtki rockowe męskie – skórzane lub ewentualnie jeansowe. W przypadku tych drugich wskazane są naszywki z motywami zespołów rockowych. W kontekście wariantów skórzanych można wybierać te z nadrukami na plecach. Takie zdobione kurtki rockowe męskie muszą oczywiście wyrażać przekonania i gusta muzyczne danej osoby. Oprócz tego cenione w tym stylu są również kamizelki bez rękawków, z tych samych materiałów co kurtki. Z powodzeniem można je nosić przez większość roku, oczywiście poza sezonem zimowym. Dobrze będą się jednak sprawowały na wiosnę czy jesienią, a nawet latem, o ile nie będzie oczywiście przesadnie ciepło – wtedy wystarczy zwykły t-shirt.

Podobne wpisy:
Jazda na motocyklu to pasja wielu ludzi. Wiatr we włosach, swoboda i osiągana prędkość daje
Urządzenie domu w sposób, który odpowiadałby nam i sprawi, że poczujemy w nim swobodę i
Biżuteria od wieków cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród kobiet, ale także i mężczyzn.
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *