Linktrader – Świat oczyma geeków

Nowinki technolgiczne i Internet

Jak wybrać wygodne buty męskie?

Zalew sklepów niemarkowym obuwiem sprawił, że większość modeli na rynku nie jest ani wygodna, ani przyjazna stopom. Amerykańskie Stowarzyszenie Medyczne Podiatrii (APMA) poinformowało niedawno, że 50 procent Amerykanów w wieku 18-60 lat cierpi na jakąś dolegliwość stóp, z których wiele wiąże się z noszeniem nieodpowiedniego obuwia. Jak zatem wybrać buty, które będą troszczyć się o zdrowie stóp, a przy tym będą wygodne? Wystarczy zastosować kilka poniższych zasad.

Wygoda przede wszystkim

Zawsze szukaj takich butów, które zapewniają komfort, a nie tylko ładnie wyglądają. Z reguły modele, które mają udziwnioną cholewkę, czy nietypową podeszwę nie są zbyt wygodne. Jeżeli jednak szukasz pary, która będzie spełniała oba te wymagania wybierz Reebok buty męskie, które łączą w sobie wygodę i ciekawy styl.

Elastyczne

Wybieraj buty elastyczne – to ważny czynnik, który bezpośrednio odpowiada za komfort chodzenia. Jest to szczególnie ważne w przypadku obuwia sportowego, ponieważ stopy sportowca poruszają się bardziej intensywnie. reebok buty męskieMożesz samodzielnie sprawdzić elastyczność, bez konieczności zakładania wybranej pary – wystarczy, że zegniesz podeszwę w połowie.
Skręcenie buta jest również dobrym sposobem na przetestowanie obuwia. Podczas skręcania powinien pojawić się lekki opór – to znak, że stopy będą miały odpowiednie podparcie i stabilizację.

Wygodna cholewka

Zwracaj uwagę na okolice kostki. To obszar, który często ignorujemy w trakcie kupowania. Tymczasem zbyt wysoka, czy źle uformowana cholewka odpowiada za liczne otarcia kostek. Element ten jest istotny w każdym rodzaju obuwia, bez względu na intensywność jego użytkowania. Jeżeli masz niskie kostki, które łatwo ulegają otarciom wybierz Reebok buty męskie. Ich konstrukcja sprawia, że nawet stopy o nietypowym kształcie nie ulegają otarciom.

Lekkie jak piórko

Logiczne jest, że chodzenie w ciężkim, masywnym obuwiu wymaga przyłożenia większej siły. O ile nie zamierzamy chodzić po górskich szlakach, bardzo trudnym terenie, czy nie wstępujemy właśnie do wojska, powinniśmy wybierać buty, które są wykonane z lekkich materiałów i mają nowoczesną podeszwę. To niezwykle istotne np. podczas forsujących treningów. Wiele wiodących marek na rynku wykorzystuje do produkcji innwoacyjne rozwiązania, np. podeszwy z komorami powietrznymi, które dodatkowo obniżają wagę butów. Takie są Reebok buty męskie, które odznaczają się niską wagą, a zatem nie obciążają stóp i nóg nawet podczas intensywniejszej aktywności fizycznej.

Podobne wpisy:
Biżuteria jest ozdobą każdej stylizacji. To dzięki dodatkom takim jak naszyjniki, łańcuszki, kolczyki oraz bransoletki
Dodatki do odzieży do szerokie kategorie produktów, w których szybko można się zagubić. Różnorodne drobne
Koszule są podstawowym elementem garderoby każdego eleganckiego mężczyzny. Wielu panów traktuje je zupełnie "zero –
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *