Linktrader – Świat oczyma geeków

Nowinki technolgiczne i Internet

Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu?

Ćwiczenie i utrzymywanie dobrej formy to jedna z kluczowych rzeczy dla mężczyzny. Umożliwiają to między innymi sprzęty, które można umieścić w domu i korzystać z nich w nieograniczony sposób. Zła pogoda, brak czasu na dojazdy do siłowni czy wysokie ceny karnetów nie będą już przeszkodą, gdy w domu sprawimy sobie solidny sprzęt do ćwiczeń. W tym artykule przedstawiamy najpopularniejsze zestawy, które pomogą zadbać o kondycję.

Rowery stacjonarne — treningowe

Domowa siłowniaRowerki stacjonarne to jedne z najpopularniejszych urządzeń treningowych. Swoją popularność zdobyły m.in. dzięki niskim cenom oraz dużej skuteczności. Na fakt ten ma również wpływ przyjemność z treningów. Na rynku do dyspozycji mamy trzy rodzaje. Najtańszy, czyli mechaniczny rower wykorzystuje fizyczny hamulec, który zapewnia kilka poziomów oporu. Rower taki wydaje dźwięki, dlatego dłuższy lub systematyczny trening może irytować. To rozwiązanie dla tych osób, które chcą poćwiczyć okazjonalnie. Dla bardziej wymagających amatorów domowego treningu najlepsze są rowery magnetyczne. Rolę hamulca spełnia magnez. Nie wydaje on żadnych dźwięków i posiada większy zakres regulacji.

Najdroższe i najbardziej zaawansowane technologicznie są rowery elektromagnetyczne. Opór w nich stawiają bezdźwięczne elektromagnesy, a duży zakres oporu może być zmieniany automatycznie poprzez komputer i różnego rodzaju programy treningowe. To bardzo komfortowe, gdyż pozwala na trening interwałowy. Ceny takich rowerów wahają się od 2000 zł do kilkunastu tysięcy.

Bieżnie

Na rynku do dyspozycji mamy dwa rodzaje bierni. Magnetyczny (tańszy) i elektryczny (droższy) W bieżniach magnetycznych żyli mechanicznych, aby biegać, najpierw trzeba iść i rozpędzić bieżnie. Zmiana tempa odbywa się za pomocą zwolnienia lub przyspieszenia kroku. Kupić je można w większości supermarketów, ceny rozpoczynają się od ok. 200 zł. Droższe — elektryczne bieżnie posiadają silnik, który napędza pas. Możliwe jest dzięki temu zmienianie szybkości w trakcie treningu. Bieżnie takie posiadają też różne stopnie amortyzacji, dzięki czemu mogą na niej trenować nawet osoby po kontuzji. Koszt takiej bieżni to ok. 500 do 3-4 tysięcy złotych.

Gumy do ćwiczeń

Gumy do ćwiczeń nie są najpopularniejsze, ale są za to bardzo skuteczne i polecane przez profesjonalistów. Są to elastyczne, zamknięte okręgi, które służą do ćwiczeń. Głównym celem jest budowa różnego rodzaju mięśni np. ramion, ud czy pleców. Ćwiczenia polegają na naciąganiu gumy, używając do tego kończyn lub innych części ciała. Taki model ćwiczeń sprawi, że trening jest bezpieczny. Na rynku dostępne są różne gumy o różnym oporze. Każdy producent stosuje inne kolory do oznaczania wartości oporu.

Podobne wpisy:
Urządzenie domu w sposób, który odpowiadałby nam i sprawi, że poczujemy w nim swobodę i
Biżuteria od wieków cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród kobiet, ale także i mężczyzn.
Elementy dekoracyjne wykonane z dbałością o szczegóły i wyróżniające się unikalnym wyglądem to podstawa aranżacji
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *