Linktrader – Świat oczyma geeków

Nowinki technolgiczne i Internet

Kamery do monitoringu wideo

Na początku 2000 roku, światowy rynek został zalany mnóstwem gotowych systemów CCTV. Większość z tych systemów, na których składały się duże kamery, pochodziło z Chin. Wówczas były postrzegane jako najlepszy wybór na rynku. Jednak wraz z pojawieniem się nowych technologii w optyce progresywnej, takiej jak CMOS i technologia DSP, wiele z tych systemów stało się niewystarczającymi i nie zapewniają już maksymalnej ochrony dla dozorowanych przestrzeni, nawet na prostych instalacjach. Jeśli chodzi o zainstalowanie skutecznego systemu telewizji przemysłowej, dużą rolę odgrywa prawidłowy wybór kamer. Światło, środowisko i warunki klimatyczne, a także prędkości poruszających się obiektów, które kamera będzie przechwytywała – to wszystko wpływa na wybór modelu. Poniżej znajdują się wskazówki, które pomogą Ci wybrać najbardziej odpowiednią kamerę CCTV do swojego systemu monitoringu.

Kamery CCTV wewnętrzne
Wewnętrzne kamery CCTV są produkowane w różnych kształtach i rozmiarach. Trzy ważne dane na ich temat to: rozdzielczość. Kamery wewnętrzne są zazwyczaj używane do śledzenia i / lub zapisu . Dlatego dobrej jakości kamera potrzebna do sieci monitoringu wewnętrznego powinna mieć nie mniej niż 520 linii dla zapewnienia najlepszej rozdzielczości. Obiektyw i optyka. Kamery CCTV powinny być w stanie skupić się oraz powiększyć obraz nawet bardzo małego obszaru. Pozwoli to na nagrywanie zdjęć twarzy, które następnie można wykorzystać jako dowód prawny w razie potrzeby. Jednak takie zdjęcia powinny być rozpoznawalne na wydruku papierowym. Sposób łączenia się z otoczeniem. Wewnętrzne kamery CCTV są w oferowane w różnych kształtach i rozmiarach, a także w kilku dostępnych sposobach łączenia się z centrum monitorowania i rejestrowania. Wybór kamer przesyłających dane za pomocą przewodów lub bezprzewodowo, podyktowany jest indywidualnymi uwarunkowaniami budynku.

Ukryte kamery
Ponadto, w sprzedaży bez trudu znajdziemy zakamuflowane modele kamer, które wyglądają jak zraszacze przeciwpożarowe, czujniki ruchu i czujniki dymu. Jeśli zamierzamy dyskretnie monitorować otoczenie, należy wybrać taką obudowę kamery, która wkomponuje się w już istniejący osprzęt.

Podobne wpisy:
Dobre nagłośnienie to istotna kwestia. Nieważne, czy chodzi o sprzęt w mieszkaniu prywatnym, klubie czy
Stając przed wyborem kolejnego monitora ma się do dyspozycji ogromną bazę produktów. Nadal obowiązuje jednak
Jeżeli szukamy dobrej jakości komputerów przenośnych, nie jesteśmy skazani na zakup nowego egzemplarza prosto ze
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów
Tagi: