Linktrader – Świat oczyma geeków

Nowinki technolgiczne i Internet

Kiedy lato się kończy…

Deszczowa jesień jest porą roku, która chyba najmniej sprzyja uprawianiu sportu. Coraz krótsze, zimniejsze i mgliste dni nie zachęcają do aktywnego spędzania czasu. Wolimy raczej siedzieć przy grzejniku i popijać gorącą herbatę. Niewielu z nas zdecyduje się na trening, gdy za oknem pada deszcz i wieje nieprzyjemny wiatr. Jeżeli chcemy zachować dobrą kondycję, niestety musimy dbać o należytą dawkę ruchu przez cały rok. Optymalna ilość ćwiczeń to trzy, cztery treningi w tygodniu.

W jesienne dni warto ubrać się nieco cieplej niż zwykle, aby nie doprowadzić do nadmiernego wychłodzenia ciała. W przeciwnym razie nasze dbanie o zdrowie skończy się na leczeniu mocnego przeziębienia. Dobry ubiór sportowy jest przede wszystkim wygodny, nie krępuje ruchów, jest ciepły, a zarazem przewiewny. Najlepiej do tego nadają się ubrania termoaktywne, czyli takie, które reagują na zmiany temperatury naszego ciała i skutecznie odprowadzają wilgoć z jego powierzchni. Takie materiały znajdziemy w odzieży produkowanej przez min: Nike, Adiadasa, Under Armour. W chłodnym, ale jeszcze nie mroźnym okresie między wrześniem a listopadem, najlepiej sprawdzą się długie legginsy, lub spodnie dresowe. Oczywiste? Okazuje się, że nie zawsze.

Niektórzy amatorzy jesiennych treningów zakładają z przyzwyczajenia letnie ubrania, mimo, że aura już nie jest tak łaskawa. Bardzo przydatna będzie lekka kurtka, najlepiej ta wykonana z poliestru (dzięki temu nie zmokniemy podczas mżawki), z wysokim kołnierzem (który ochroni nasza szyję przez bolesnym zaziębieniem nerwów), kapturem oraz ściągaczem u dołu (aby nie uciekało ciepło). Bardziej wrażliwi na niższą temperaturę powinni zaopatrzyć się oczywiście w czapki. W komfortowym uprawianiu sportu pomogą także skarpetki dla aktywnych. Takie skarpetki mają system amortyzowania, są wykonane ze specjalnego, szybkoschnącego materiału bawełnianego, który idealnie dopasowuje się do stopy i posiada technologię transportu wilgoci. Oprócz tego posiadają system antyodor, dzięki czemu nawet po długim treningu nie będą wydzielały zapachu.

Podobne wpisy:
Telefony chińskiej marki Huawei stawiane są obecnie na równi z topowymi modelami Samsunga czy LG
Dla mężczyzn samochód to podobno druga, największa po kobiecie miłość. Czyżby? Chciałoby się zapytać zwolenników
Nowoczesne technologie to nieodłączny element dynamicznie rozwijających się gospodarek współczesnego świata. Bez udziału zaawansowanego technologicznie
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów
Tagi: