Linktrader – Świat oczyma geeków

Nowinki technolgiczne i Internet

Kolektor słoneczny

Wielu ludziom kolektory słoneczne kojarzą się przede wszystkim z chińskimi lampkami ogrodowymi, które świecąc w dość słaby sposób mogą zrazić potencjalnych klientów proponowanego poniżej rozwiązania.

Obok wielu sprawdzonych sposobów na pozyskiwanie energii z alternatywnych źródeł, pojawia się nie do końca nowe, lecz coraz bardziej popularne w Polsce rozwiązanie, mianowicie- kolektory słoneczne.

Zamontowanie ich na dachu naszego domu jest chyba najlepszym z możliwych rozwiązań przyczyniającym się do ogrzania naszej powierzchni mieszkalnej, dbając równocześnie o środowisko.

pobrane

Wielu ludzi nie decyduje się na to rozwiązanie ze względu na obawę przed niedostatecznym nasłonecznieniem panującym w naszej szerokości geograficznej, jednak jak zapewniają eksperci- to rozwiązanie jest rentowne nawet przy naszym, niezbyt ciepłym klimacie. Od 2010 do 2014 roku Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska przyznaje dotacje na tego typu instalacje. Dotacje te są dość pokaźne, bo obejmują aż 40% takiej inwestycji, dlatego apelujemy- montujcie tego typu rozwiązania na swoich dachach, bo nie dość, że oszczędzacie pieniądze to jeszcze odciążacie planetę.

Podobne wpisy:
Książki wydają się być wieczne, tak jakby towarzyszyły nam od zawsze. Ale co było przed
Rynek usług IT cały czas dynamicznie się rozwija. Zapotrzebowanie na programistów jest na tyle duże, że
Nauka języka zawsze jest opłacalna. Nie tylko dlatego, że można gdzieś wyjechać i swobodnie poruszać
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów