Linktrader – Świat oczyma geeków

Nowinki technolgiczne i Internet

Korzyści finansowe i oszustwa w sieci internetowej

autumn-factory-1318372-mInternet daje nam możliwość zarabiania pieniędzy. Warto jednak wiedzieć, że taka działalność będzie opłacalna wyłącznie wtedy, gdy będziemy zachowywać się rozsądnie w wirtualnej przestrzeni.
Podejmując pracę zdalną należy wystrzegać się oszustów, którzy chcą wyłudzić dane osobowe. Wysyłanie skanu dowodu osobistego łączy się z dużym ryzykiem. Wzór podpisu, który widnieje na tym dokumencie jest niezwykle ważną informacją. Podrobienie podpisu dla oszusta, jeśli będzie miał przed oczami wzór, może okazać się bardzo łatwe. Pozostałe dane umożliwią złodziejowi na przykład wzięcie kredytu.
Darmowe doładowania telefonów komórkowych, których oferty pojawiają się w internecie niemalże cały czas, to oczywiście oszustwo. Być może dostaniemy w końcu doładowanie, jednak z darmowym nie będzie mieć ono nic wspólnego. Aby skorzystać z oferty, należy wykupić usługę, która jest płatna każdego dnia. W regulaminie zazwyczaj jest napisane jak z niej zrezygnować, ale często wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Dlatego należy pamiętać, by przed wykupieniem jakiejkolwiek usługi na telefon dokładnie czytać regulamin, a jeśli jest on bardzo dobrze ukryty, pod żadnym pozorem nie korzystać z usług danej firmy.

Podobne wpisy:
Nie sposób, więc nie zauważyć tego, w jak dużym stopniu poszczególne odkrycia naukowe, wpływają na
Nawiązywanie kontaktów z nowymi osobami oddalonymi od nas o setki kilometrów, możliwość utrzymania z nimi
Korzystając z różnych internetowych funkcji należy pamiętać, że wiele firm wykorzystuje informacje o nas do
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów
Tagi: