Linktrader – Świat oczyma geeków

Nowinki technolgiczne i Internet

Możliwości Internetu

Nawiązywanie kontaktów z nowymi osobami oddalonymi od nas o setki kilometrów, możliwość utrzymania z nimi stałego kontaktu, rozmowa z możliwością zobaczenia drugiej osoby, czy też rozmowa jednocześnie z kilku osobami znajdującymi się w różnych miejscach – to zupełnie nowe możliwości, jakie przed ludzkością otworzył wirtualny świat. To, co dla dzisiejszego pokolenia dwudziesto czy trzydziestolatków jest czymś normalnym, dla ich rodziców, dziadków czy pradziadków jest wprost niewyobrażalnym postępem. Wiele osób ze starszego pokolenia pomimo tego, że nie rozumie zasad, na jakich działa wirtualny świat, stara się korzystać z jego zalet. Wytrwale uczą się obsługi komputera, portali społecznościowych, aukcji internetowych, czy stron oraz programów umożliwiających rozmowę z innymi osobami. Dla nich jest to często odskocznia od codziennego życia, możliwość przeżycia po raz drugi młodości, odkrycia w sobie nowych zainteresowań oraz sposób na spełnienie swoich marzeń.

Poczta elektroniczna

Poczta elektroniczna, elektroniczna bankowość, zakupy w wirtualnym świecie, czy wirtualne wypożyczalnie filmów to kolejne nieznane wcześniej możliwości, które przed kolejnymi pokoleniami otwiera wirtualny świat. Dla wielu osób, możliwość załatwienia wielu ważnych spraw, bez wizyty w urzędzie, w banku czy na poczcie jest bardzo ważnym udogodnieniem. Ta grupa osób z niecierpliwością czeka na kolejne rozwiązania, jakie zostaną im zaproponowane w wirtualnym świecie. Nie boją się z nich korzystać, mają pewność, że dzięki nim ich życie stanie się jeszcze łatwiejsze. Wiedzą bardzo dobrze, że wirtualny świat nieustannie się rozwija, cały czas odkrywane są jego nowe możliwości, oraz trwają pracę nad tym, aby ulepszyć poszczególne, dobrze już znane nam rozwiązania.

Życie bez internetu

Dziś wielu osobom trudno jest sobie wyobrazić życie bez Internetu, bez jego możliwości. Nie wyobrażają sobie sytuacji, w której cyberprzestrzeń zostanie zainfekowana przez groźny wirus, który będzie niszczyć wszystkie zamieszczone w nim dane, a połączenie się z drugą osobą będzie niemożliwe. Taka sytuacja dla wielu użytkowników wirtualnego świata wydaje się być nierealna. Z drugiej jednak strony osoby, które czuwają nad naszym bezpieczeństwem w sieci mają świadomość tego, że rosnące możliwości wirtualnego świata tworzą nowe, często nieznane jeszcze nam zagrożenia. Dlatego też tak ważne jest to, aby w umiejętny sposób korzystać z wirtualnego świata oraz jego możliwości. Pamiętajmy o tym, że nigdy nie wiemy, kto znajduje się po drugiej stronie monitora. Nawiązujące nowe kontakty zachowajmy ostrożność, nie zdradzajmy wszystkich naszych tajemnic. Korzystajmy z wirtualnego świata zachowując rozsądek, tylko wtedy będzie on dla nas bezpieczny.

Podobne wpisy:
Nie sposób, więc nie zauważyć tego, w jak dużym stopniu poszczególne odkrycia naukowe, wpływają na
Korzystając z różnych internetowych funkcji należy pamiętać, że wiele firm wykorzystuje informacje o nas do
Jeśli denerwuje nas zbyt duża liczba kabli, możemy zdecydować się na sprzęt bezprzewodowy. Bezprzewodowe jest
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów
Tagi: