Linktrader – Świat oczyma geeków

Nowinki technolgiczne i Internet

Oleje samochodowe – uważaj na to, co wlewasz do auta

Klienci warsztatów mechanicznych, zazwyczaj potrzebują klasycznego pakietu wymiany filtrów i płynów motoryzacyjnych, które posiadają pozytywny wpływ na pracę silników i układów napędowych.

Co ile wymieniać?

Wymiany należy dokonywać w sposób regularny, co kilka lub kilkadziesiąt tysięcy przejechanych kilometrów, gdyż oleje samochodowe stają się zanieczyszczone i wyeksploatowane. Warto wiedzieć, jakie są konsekwencje zaniedbania, koszty uszkodzeń spowodowanych brakiem oleju w aucie i ceny pakietów, które pozwalają czuć się bezpiecznie w trasie, by porównać opłacalność.

Oleje samochodowe – wysoka jakość oznacza bezpieczeństwo

Korek od oleju w samochodzieNa świecie wyróżniamy wielu producentów silników, pojazdów i układów mechanicznych, a każda konstrukcja różni się od siebie wykorzystanymi materiałami, możliwościami i częściami. Nie wszystkie oleje samochodowe będą pasować do konkretnego modelu i ma to ogromne znaczenie, jakiej będzie on gęstości oraz co będzie znajdować się w ich składzie. Należy zwrócić również uwagę na zaawansowanie pojazdu, którym będziemy się poruszać, gdyż stare konstrukcje, będą potrzebować zupełnie innego oleju, niż nowoczesne i naszpikowane elektroniką modele pojazdów.

Biorąc pod uwagę, że oleje samochodowe kosztują kilkadziesiąt złotych, za profesjonalny produkt, nie warto ryzykować uszkodzeniem i zatarciem silnika, ponieważ remont takiej awarii, może kosztować od kilku do kilkunastu tysięcy złotych – oczywiście, w zależności od posiadanego silnika i samochodu. Wybierając warsztat, do którego będziemy oddawać swój pojazd, należy zwrócić uwagę na wykorzystywane przez nich produkty, ponieważ im są one lepszej jakości, tym możemy czuć się bezpieczniej w trasie – zwłaszcza jeśli jesteśmy zawodowymi kierowcami i czasami musimy wykonać kilkaset kilometrów trasy tygodniowo.

Wymień nie tylko olej!

Podczas wymiany oleju, koniecznością jest również wymiana filtrów na nowe, gdyż stare są zanieczyszczone i mogą przepuszczać niepożądane elementy do silnika i części mechanicznych, co również będzie powodem poważnych uszkodzeń i awarii.

Podobne wpisy:
Uprawianie sportu amatorsko dla zabawy jest bardzo przyjemną alternatywą dla wypoczynku. Oczywiście zawodowstwo jest bardzo
Jeśli jesteś majsterkowiczem, lubisz naprawiać różnego rodzaju rzeczy, to z pewnością spotkałeś się z taką
Cięcie plazmowe to jeden ze sposobów obróbki metali stosowany w przedsiębiorstwach. Polega on na topieniu
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *