Linktrader – Świat oczyma geeków

Nowinki technolgiczne i Internet

Oleje samochodowe – uważaj na to, co wlewasz do auta

Klienci warsztatów mechanicznych, zazwyczaj potrzebują klasycznego pakietu wymiany filtrów i płynów motoryzacyjnych, które posiadają pozytywny wpływ na pracę silników i układów napędowych.

Co ile wymieniać?

Wymiany należy dokonywać w sposób regularny, co kilka lub kilkadziesiąt tysięcy przejechanych kilometrów, gdyż oleje samochodowe stają się zanieczyszczone i wyeksploatowane. Warto wiedzieć, jakie są konsekwencje zaniedbania, koszty uszkodzeń spowodowanych brakiem oleju w aucie i ceny pakietów, które pozwalają czuć się bezpiecznie w trasie, by porównać opłacalność.

Oleje samochodowe – wysoka jakość oznacza bezpieczeństwo

Korek od oleju w samochodzieNa świecie wyróżniamy wielu producentów silników, pojazdów i układów mechanicznych, a każda konstrukcja różni się od siebie wykorzystanymi materiałami, możliwościami i częściami. Nie wszystkie oleje samochodowe będą pasować do konkretnego modelu i ma to ogromne znaczenie, jakiej będzie on gęstości oraz co będzie znajdować się w ich składzie. Należy zwrócić również uwagę na zaawansowanie pojazdu, którym będziemy się poruszać, gdyż stare konstrukcje, będą potrzebować zupełnie innego oleju, niż nowoczesne i naszpikowane elektroniką modele pojazdów.

Biorąc pod uwagę, że oleje samochodowe kosztują kilkadziesiąt złotych, za profesjonalny produkt, nie warto ryzykować uszkodzeniem i zatarciem silnika, ponieważ remont takiej awarii, może kosztować od kilku do kilkunastu tysięcy złotych – oczywiście, w zależności od posiadanego silnika i samochodu. Wybierając warsztat, do którego będziemy oddawać swój pojazd, należy zwrócić uwagę na wykorzystywane przez nich produkty, ponieważ im są one lepszej jakości, tym możemy czuć się bezpieczniej w trasie – zwłaszcza jeśli jesteśmy zawodowymi kierowcami i czasami musimy wykonać kilkaset kilometrów trasy tygodniowo.

Wymień nie tylko olej!

Podczas wymiany oleju, koniecznością jest również wymiana filtrów na nowe, gdyż stare są zanieczyszczone i mogą przepuszczać niepożądane elementy do silnika i części mechanicznych, co również będzie powodem poważnych uszkodzeń i awarii.

Podobne wpisy:
Dobre nagłośnienie to istotna kwestia. Nieważne, czy chodzi o sprzęt w mieszkaniu prywatnym, klubie czy
Stając przed wyborem kolejnego monitora ma się do dyspozycji ogromną bazę produktów. Nadal obowiązuje jednak
Jeżeli szukamy dobrej jakości komputerów przenośnych, nie jesteśmy skazani na zakup nowego egzemplarza prosto ze
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *