Linktrader – Świat oczyma geeków

Nowinki technolgiczne i Internet

Ściąganie plików

austins-skyscraper-1391920-mŚciąganie plików dostępnych w internecie to dla niektórych powszechne prawo. Nie każdy jednak wie, że nie zawsze można zapisywać wszystko, nawet jeśli ma być wyłącznie do domowego użytku.
Bardzo często ściągamy z Internetu filmy. Prawo pozwala na takie czynności, jednak dany film musi być dostępny w Polsce. Nie oznacza to, że koniecznie musi być wyświetlony w polskim kinie lub na polskim kanale telewizyjnym. Jednak jego obejrzenie w naszym kraju musi być możliwe, choćby za pomocą płatnej telewizji cyfrowej. Tylko wtedy nie popełniamy przestępstwa. Pamiętać trzeba jednak, że udostępnianie tego typu ściągniętych plików nie jest już legalne. Zwróćmy na to uwagę, gdy będziemy chcieli udostępnić dany plik przez P2P.
W Polsce e-booki nie mają zbyt niskiej ceny. Wiele osób korzysta z bezpłatnych książek udostępnionych przez serwisy. Także e-booki umieszczone na tak zwanych wirtualnych dyskach cieszą się popularnością. Jednak i tutaj należy mieć się na baczności. Książka musi być wydana w naszym kraju lub chociaż dostępna w sprzedaży. Aby móc udostępniać plik. książka musi mieć swoją formę e-book. Nielegalne jest tworzenie i umieszczanie amatorsko stworzonych e-booków. Takie działanie jest możliwe tylko na własny użytek.

Podobne wpisy:
Szukasz swojego pierwszego hostingu WWW? Jeśli nie masz doświadczenia z takimi usługami, to możesz trafić
Pod koniec 2018 roku T-mobile uruchomiło pierwszą w Polsce mobilną sieć piątej generacji. Początkowo jej
Jednym ze sposobów na promowanie swojej firmy w sieci jest przeprowadzanie kampanii Google Ads. Polega
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów
Tagi: