Linktrader – Świat oczyma geeków

Nowinki technolgiczne i Internet

SmartCam vs Niania

01281041monioringprzedszkolaMłodzi rodzicie, którzy chcą kontynuować swoje kariery, stają dziś przed poważnym problemem – z kim zostawić ich maleństwo? Pół biedy, kiedy „pod ręką” jest sympatyczna babcia czy ciocia, co do których rodzice mają zaufanie i które zajmą się dziećmi nie narażając ich na przykre doświadczenia. Problem ten dodatkowo potęgują doniesienia z mediów, które z lubością pokazują wybryki opiekunek nagranych ukrytymi kamerami (np SmartCam). Pojawiające się co jakiś czas w serwisach informacyjnych filmiki ukazują nianie zaniedbujące dzieci, krzyczące na nie a nawet w okrutny sposób wyżywające się na nich fizycznie. W takich warunkach naprawdę ciężko zdobyć się na zaufanie do obcej osoby i pozostawienie w jej rękach na kilka godzin największego przecież skarbu, jakim jest dziecko.

Do niedawna można było przejść jeszcze nad tym tematem do porządku dziennego. Żałując dzieci i ich rodziców, które trafiły w ten sposób do mediów, można było powtarzać sobie „ufam swojej niani, przecież wychowała dwoje moich starszych dzieci” albo „ta pani ma fantastyczne referencje”. Niestety, jak pokazuje ostatni przypadek z Rosji, „opiekunka” biła niemowlę pary, której wcześniej wychowała dwóch synów! Jeżeli nawet podobna sytuacja zdarza się raz na dziesięć tysięcy przypadków – czy będziesz w stanie wybaczyć sobie krzywdę, jaka spotkała dziecko? Krzywdę, która będzie rzucała cień na jego podświadomość już przez całe życie?

W sukurs nowoczesnym rodzicom przychodzi oczywiście technologia – w tym przypadku SmartCamy, czyli urządzenia łączące dobrodziejstwa internetu oraz kamery cyfrowej. Niewielka, łatwa do ukrycia – albo działająca na kompletnym widoku – kamera przesyła obraz na specjalne konto w internecie, z którego to obraz na żywo może być obserwowany na ekranie telefonu, laptopa czy komputera w pracy. Teraz w każdym momencie można rzucić okiem na to, co obserwuje ustawiona w domu kamera.

Oczywiście, część niań nie będzie zachwycona pomysłem monitorowania ich pracy. Protestów tych nie będzie, jeżeli kamerę po prostu ukryjemy – jest to legalne pod warunkiem, że nie jest nagrywany dźwięk, do czego trzeba mieć już zgodę osób nagrywanych. Można po prostu zagrać też w otwarte karty i poinformować najmowaną opiekunkę o fakcie monitoringu mieszkania. Część z nich zapewne zrezygnuje, ale pozostałe na pewno zrozumieją, że to dla dobra dziecka i spokoju umysłu rodzica. Poza tym, monitoring może przecież pomóc i niani – jeżeli dziecko samo nabije sobie guza i oskarży o to nianię, to film ze SmartCama będzie najlepszym dowodem na jej obronę.

Podobne wpisy:
Dla mężczyzn samochód to podobno druga, największa po kobiecie miłość. Czyżby? Chciałoby się zapytać zwolenników
Nowoczesne technologie to nieodłączny element dynamicznie rozwijających się gospodarek współczesnego świata. Bez udziału zaawansowanego technologicznie
Dość często można spotkać się z sytuacją, w której właściciel ciągnika zmuszony jest do wymiany
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów