Linktrader – Świat oczyma geeków

Nowinki technolgiczne i Internet

Tania i dobra alternatywa dla nowych monitorów

Stając przed wyborem kolejnego monitora ma się do dyspozycji ogromną bazę produktów. Nadal obowiązuje jednak prosta zasada: nie da się kupić nowego urządzenia, które będzie jednocześnie dobre i tanie. Producenci sprytnie pozycjonują rynek ograniczając funkcjonalność w tańszych modelach (stosując np. lepsze matryce w połączeniu z mniejszą ilością wejść obrazu) tak, aby za każde dodatkowe interesujące klienta rozwiązanie trzeba było przeskoczyć poziom cenowy wyżej.

Czy kupujący są skazani na taką segmentację rynku?

monitory poleasingoweW przypadku nowych urządzeń w zdecydowanej większości tak. Istnieją wszakże alternatywy. Jedną z nich, której warto poświęcić więcej uwagi, są monitory poleasingowe. Nie każdemu przedsiębiorcy opłaca się kupić sprzęt i wprowadzić na stan, zwłaszcza jeśli wie, że po upływie okresu leasingu chciałby wziąć nowszy, najczęściej o lepszych parametrach. W tym momencie może się zdecydować na leasing sprzętu bez konieczności jego wykupu. A co dzieje się wtedy ze towarem? Leasingodawca dąży do jego sprzedaży i w ten sposób produkt pojawia się na rynku wtórnym.

Dlaczego w ogóle rozważać zakup używanego sprzętu?

Monitory poleasingowe mają świetny stosunek ceny do oferowanej funkcjonalności. Pracodawcy coraz częściej doceniają pozytywny wpływ komfortu na stanowisku pracy na wydajność pracownika. Dlatego inwestują w sprzęt porządnej klasy, który ma umożliwić jak najwydajniejszą pracę. Koszt takiego sprzętu w porównaniu do kosztu specjalisty na nim pracującego jest niewielki. Monitory poleasingowe charakteryzują się najczęściej matrycą dobrej klasy, zapewniającą dobre kąty widzenia, równomierne podświetlenie i conajmniej dobre odwzorowanie kolorów. Do dyspozycji użytkownika jest komplet cyfrowych wejść obrazu, wśród których jest HDMI lub DisplayPort, a czasami oba na raz. Ich obudowa pozwala na obracanie matrycy, jak też i zgodność ze standardami VESA pozwalającymi na montaż na uchwytach biurkowych lub ściennych. A wszystko to w cenie zbliżonej do nowego, taniego monitora o co najwyżej przeciętnej parametrach wyświetlanego obrazu.

Zakup poleasingowego sprzętu jest bezpieczniejszy, niż myślisz

Firmy, zajmujące się sprzedażą takiego sprzętu, udzielają na niego gwarancji. W przypadku monitorów poleasingowych to najczęściej okres dwunastu miesięcy. Tak samo utrzymywane są normy dotyczące ilości wypalonych pikseli oraz subpikseli. Urządzenia podczas swojej pracy stoją w biurach i wyświetlają obraz. Nie są przenoszone, stąd niewielka szansa na ich uszkodzenie mechaniczne. W wielu przypadkach od nowego produktu różnią się brakiem fabrycznych folii i świadomością kupującego, że ma do czynienia z używanym sprzętem. Towar posiadający drobne wady, takie jak np. drobne rysy na obudowie, posiada informację o tym w opisie a cena uwzględnia opisany defekt. Szansa na zakup wybrakowanego sprzętu jest przez to mniejsza niż w przypadku słabo opisanego przedmiotu wystawionego na portalu aukcyjnym przez innego konsumenta.Kiedy więc będziesz zastanawiał się nad zakupem ekranu, daj szansę monitorom poleasingowym. Istnieje duża szansa, że i Ty znajdziesz swój nowy ekran w atrakcyjnej cenie.

Podobne wpisy:
Urządzenie się w sposób, który będzie nam odpowiadał, nie jest zawsze najłatwiejszym rozwiązaniem. Nie zawsze jesteśmy
Dobre nagłośnienie to istotna kwestia. Nieważne, czy chodzi o sprzęt w mieszkaniu prywatnym, klubie czy
Jeżeli szukamy dobrej jakości komputerów przenośnych, nie jesteśmy skazani na zakup nowego egzemplarza prosto ze
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *