Linktrader – Świat oczyma geeków

Nowinki technolgiczne i Internet

Wpływ nauki na żywienie psa

Każdy z nas ma troszeczkę inne potrzeby żywieniowe – jeden lubi to a inny tamto, jednym szkodzi dany produkt a dla innych okazuje się zbawienny. Nic dziwnego zatem, że powstał specjalny zawód, który polega na dobieraniu konkretnym osobom konkretnych diet – dietetyk. Takim psim odpowiednikiem dietetyka jest na przykład marka Purina44_1. Nasze zwierzęta domowe również bardzo się między sobą różnią i mają inne potrzeby. Dlatego w ponad stuletniej tradycji produkcji psiej karmy, tak duży udział ma rozwój naukowy i technologiczny.
O ile dzisiaj nikogo już chyba nie dziwi oferowanie karmy dla psów i kotów jako dwóch osobnych produktów, o tyle już dywersyfikacja pokarmu pod kątem wiekowym zwierzęcia nie jest już tak oczywista. A przecież szczeniak ma zupełnie inne wymagania i potrzeby zdrowotne niż pies dojrzały.

Co więcej, szczeniak rasy małej nie jest wcale równy szczeniakowi ras dużych. Te drugie potrzebują odpowiednio zbalansowanego i zbilansowanego pokarmu, który uwzględni ich unikatowe zapotrzebowania żywieniowe. Hodowcom większych psów z reguły poleca się właśnie Purinę, markę wypróbowanej firmy, która posiada rozbudowaną ofertę na pokarm dla psów w różnej fazie życia. Produkty tej firmy sprawdzają się również w trudnym przypadku szczeniąt ras dużych i ogromnych, które rozwijają się w bardzo szybkim tempie. Opracowana formuła i skład karmy idealnie wpasowuje się w ich potrzeby i spełnia ich wymogi. Pokarm składa się w 29 procentach z białka, łącznikiem jest tłuszcz, którego zawartość wynosi 13 procent, a dodatkami specjalnymi są starannie wyselekcjonowane witaminy i mikroelementy – ze względu na tak dobrany skład, idealnie sprawdza się również w przypadku suk karmiących i ciężarnych. Składniki te sprzyjają wzrostowi psa, zapewniają odpowiedni rozwój jego kości i zębów.

Technologia człowieka poradziła sobie z jeszcze jednym tematem – jak przekonać psa, że ta sztucznie wyprodukowana żywność jest dla niego dobra. Słowem – dopieściła jego kubki smakowe na tyle, aby zajadał karmę z rozkoszą.

Podobne wpisy:
Książki wydają się być wieczne, tak jakby towarzyszyły nam od zawsze. Ale co było przed
Rynek usług IT cały czas dynamicznie się rozwija. Zapotrzebowanie na programistów jest na tyle duże, że
Nauka języka zawsze jest opłacalna. Nie tylko dlatego, że można gdzieś wyjechać i swobodnie poruszać
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów