Linktrader – Świat oczyma geeków

Nowinki technolgiczne i Internet

Zagrożenia w internecie

airbus-a320-interior-1432337-mInternet daje nam niemal nieograniczone możliwości. Nie oznacza to jednak, że możemy zrezygnować ze zdrowego rozsądku.
Im więcej rzeczy robimy w sieci, tym bardziej powinniśmy zwracać uwagę na zabezpieczenia. Dobry program antywirusowy jest oczywiście podstawą, jednak może nie wystarczyć. Oprócz niego dobrze jest mieć narzędzia, które pozwolą nam sprawnie i bezpiecznie poruszać się po internecie oraz takie, które zadbają o nasz komputer. Oprócz zwykłego programu antywirusowego należy więc zainstalować program, który służy do wyłapywania tak zwanych robaków internetowych. Wiele z nich ma na celu wykradzenie naszych danych, dlatego należy uważać szczególnie w przypadku korzystania z bankowości internetowej. Złośliwy program szpiegujący może zapisać nasze hasła. Możliwe jest także włamanie się do naszego komputera w celu podkradania jego mocy obliczeniowej lub do wysyłania spamu. W internecie możliwe są także inne zagrożenia, związane na przykład ze ściąganiem niektórych plików. Pamiętać trzeba o sprawdzeniu legalności stron oferujących tego typu usługi. W ostatnich czasach plagą stało się wyłudzanie pieniędzy w ten właśnie sposób. Konieczne jest więc dokładne czytanie regulaminu usług.

Podobne wpisy:
Sezonowe zmiany temperatur wpływają na zmiany poziomów lepkości olejów używanych do smarowania silników samochodowych. Dlatego
Wycieraczki samochodowe zdecydowanie wpływają na komfort jazdy i bezpieczeństwo na drodze. Trzeba pamiętać koniecznie o
Nie sposób, więc nie zauważyć tego, w jak dużym stopniu poszczególne odkrycia naukowe, wpływają na
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów
Tagi: