Rolnictwo i wszystko, co jest z nim związane, nie ma w obecnych czasach najlepszej renomy. Zwykło się uważać, że jest to zajęcie gorsze nawet od roli osoby wykładającej towar w sklepach. Takie raczej nie do końca mają jakiekolwiek sensowe podłoże i do tego powodują, że nawet najnormalniejsze i najbardziej sensowne narzędzia, takie jak glebogryzarki, są uważane za coś niższej kategorii. Poruszamy się tutaj w oparach absurdu, ale niestety tak to wygląda.

Trzeba koniecznie przełamać takie dziwaczne uprzedzenia chociażby dlatego, że wspomniane już glebogryzarki mają zastosowanie nieporównanie szersze, niż tylko do przygotowywania ziemi uprawnej. Przeciętny człowiek prawdopodobnie skorzysta z nich do przygotowania swojego ogrodu zaraz po zakończeniu budowy. Pozwolą one zrobić porządek na ziemi zniszczonej i bardzo mocno przemieszanej po pracach budowlanych.

Bardzo wiele skorzystają na tych urządzeniach także wszelkie osoby zajmujące się urządzaniem zieleni czy też architekturą krajobrazu. Glebogryzarki pozwalają na znakomite wyrównywanie podłoża, co daje wolną rękę dla w zasadzie wszystkich działań, które będzie można potem podejmować w celu osiągnięcia zamierzonego efektu nieograniczonego okolicznościami.