Ślubne wideofilmowanie zaczyna przybierać rozmaite formy. Kamerzyści bowiem pragną nas coraz bardziej zachwycać jakością oferowanych usług, stąd też wielogodzinne, nieco nudne filmy odchodzą do lamusa. Filmowanie z powietrza jest najlepszym przykładem, jak można pogodzić dynamikę uroczystości ze sposobem uchwycenia najcenniejszych momentów.

Całość odbywa się przy pomocy minihelikoptera, dzięki czemu pozwala na uwiecznienie przebiegu uroczystości z zupełnie innej perspektywy. Latająca platforma wyposażona jest w specjalny system stabilizacji obrazu, który bazuje na żyroskopie, GPS oraz innych funkcjach, które w istotnym zakresie zwiększają bezpieczeństwo urządzenia, m.in. możliwość swobodnego lądowania sprzętu nagrywającego na właściwe miejsce. Filmowanie z powietrza ma w swojej ofercie coraz większe grono profesjonalnych kamerzystów, których życiową pasją jest upamiętnianie ważnych uroczystości. Dzięki temu obok specjalistycznych kamer oraz akcesoriów dodatkowych, posiadają na wyposażeniu takie urządzenia, jak: Octocoptery, Hexacoptery czy Quadrocoptery, których elementem różniącym jest waga, wielkość, moc oraz posiadane parametry. Dla przykładu filmowania z powietrza wykorzystywane przy użyciu hexacopterów charakteryzują się większą mocą oraz rozmiarami niż jest to zauważalne w przypadku Quadrocopterów, stąd tez posiadają możliwości, aby unieść w górę cięższy sprzęt. Z kolei Quadrocoptery cenione są z uwagi na prostotę oraz łatwość obsługi.

[caption id="attachment_641" align="alignleft" width="300"] Filmowanie z powietrza innowacją na ślubach[/caption]

Należy pamiętać, że na uzyskanie satysfakcjonujących efektów końcowych duży wpływ wywierają zarówno urządzenia, jak i obsługujący je kamerzyści. W przypadku filmowania z powietrza, operator sprzętu musi posiadać odpowiednie umiejętności do sterowania latającą platformą i jednocześnie kontrolować przebieg uroczystości, aby móc uchwycić najlepsze kadry. Wbrew pozorom, te latające maszyny są w stanie osiągnąć prędkość nawet 100 km/h. Nie ulega zatem wątpliwości, że wysokie umiejętności operatora są w tym przypadku tak pożądane.

Jak filmowanie z powietrza uroczystości weselnych wygląda w praktyce? Odnosząc się oczywiście do kwestii finansowych? Niecodzienne przyjemności kosztują – w tym przypadku chyba nikt nie ma wątpliwości. Ślubny film z lotu ptaka nie będzie tanim przedsięwzięciem, gdyż koszt takiej usługi kształtuje się na średnim poziomie około 1500 złotych za godzinę. Warto jednak mieć na uwadze, że latającej platformy nie musimy wynajmować na cały przebieg ślubu i wesela. Wystarczy, jeśli uchwycimy najważniejsze ujęcia, towarzyszące Młodej Parze podczas wychodzenia z Kościoła, powitania w lokalu czy też sesji plenerowej.