Coraz większa rzesza osób z rezerwą podchodzi do tematów politycznych czy obyczajowych, a to szybko kieruje ich zainteresowanie ku różnorodnym kabaretom. Wszystkie jednak wydarzenia, które są organizowane w związku z takimi występami, są zazwyczaj zamknięte i biletowane. Warto wiedzieć, w jaki sposób kupować bilety na kabarety, aby nie przepłacać.
Większość osób, kupując bilety na kabarety, decyduje się na standardową ofertę pod wpływem chwili, np. za sprawą widzianego w swoim mieście plakatu. To sprawia, że zazwyczaj musimy udawać się po bilety do kasy głównej obiektu, w którym będzie gościł kabaret, a następnie jesteśmy zmuszeni płacić pełną kwotę za bilet. Tymczasem istnieje wiele ciekawszych i prostszych rozwiązań.
Śledzenie stron internetowych i społeczności
Jeśli jesteśmy fanami konkretnego kabaretu, to powinniśmy zacząć od śledzenia komunikatów, które pojawiają się na oficjalnych stronach czy np. stronach serwisów społecznościowych konkretnej grupy. Tam najszybciej zyskamy informacje na temat tego, gdzie ekipa pojawi się z występami i w którym miejscu będzie można ich zobaczyć. To doskonały sposób na znalezienie biletów w przedsprzedaży i skorzystanie nie tylko z niższych cen, ale również lepszych miejsc siedzących. Często także bilety na kabarety dostępne są w pewnej puli np. w rozdaniach czy konkursach – dobrze jest je śledzić i brać w nich udział, bo to możliwość otrzymania darmowej wejściówki i dodatkowych, miłych upominków.
Zakup w kasie
We wszystkich przypadkach istnieje również możliwość nabycia biletów na kabarety w kasach obiektów, w których ma być występ. Jest to najprostsze rozwiązanie, jeśli jesteśmy na miejscu i pragniemy zakupić bilet od razu. Zazwyczaj mamy możliwość wyboru miejsca, chyba że te nie są oznaczone – wtedy pozostaje po prostu przyjść wcześniej na występ. Warto zabrać ze sobą dokument, który umożliwia uzyskanie zniżki, jeśli taki posiadamy – zarówno na czas zakupu w kasie biletu, jak również potem, podczas wejścia na wydarzenie.
Internetowe kupno biletów
Najczęściej jednak zdarza się tak, że kasa biletowa jest albo otwarta w niekorzystnych dla nas godzinach, kolidujących np. z pracą, albo leży na tyle daleko, że podróż jest dla nas nieopłacalna. W takim przypadku warto sprawdzić, czy bilety na kabarety nie są sprzedawane na jednym z oficjalnych serwisów z biletami. To bardzo wygodna opcja, która pozwala na zakup biletów bez wychodzenia z domu i z możliwością płatności internetowej, a następnie wydrukowanie biletu bądź pokazanie kodu kreskowego na swoim smartfonie.