Jednym z elementów wyposażenia wnętrza, na który zwraca się niewielką uwagę, jest jednak dość istotny dla domu, mieszkania czy też np. sal konferencyjnych. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, w której ma się do czynienia z dużym, panoramicznym oknem.

Karnisze elektryczne - jak działają?

Każdy karnisz elektryczny(http://www.forestpolska.com/karnisze-elektryczne.html) ma swoje źródło zasilania. Najczęściej jest to wbudowany zasilacz, zdarzają się także modele wymagające podpięcia do gniazdka elektrycznego. Zasilanie to sprawia, że karnisz elektryczny jest w stanie sam rozsuwać i zsuwać zasłony, zamontowane do niego na specjalnych łożyskach, od których odchodzą zwykłe "żabki" do przypięcia materiału. Można wyróżnić kilka typów karniszy elektrycznych - bezdotykowe (na pilota), uruchamiane ręcznie oraz obsługujące obie formy aktywacji.

Czy warto?

Karnisze elektryczne to duża pomoc dla każdego pomieszczenia z dużym oknem. Ponieważ mechanizm rozsuwa je i zsuwa z delikatnością, odpada obawa o zerwanie zasłony, nadto ma się pewność, że okno będzie zasłonięte szczelnie. Z tego rozwiązania korzysta wiele hoteli i firm, które instalują w swoich pomieszczeniach takie rozwiązanie.

Gdzie zamówić karnisz elektryczny?

W Polsce jest wielu producentów oferujących karnisze elektryczne. Oferują oni zarówno gotowe, jak też i mogą wykonać odpowiedni na życzenie klienta - co przyda się w sytuacji, gdy okna są nietypowych rozmiarów bądź też gotowe karnisze nie pasują do posiadanych. Cena, jaką przyjdzie zapłacić za karnisz elektryczny, różni się w zależności od tego, jaką technologią obsługuje, a także od jego długości. Wszelkie dane na temat ceny oraz możliwości dostępne są na stronach producentów.