Mini komputery to urządzenia małe, kompaktowe, niezabierające dużo miejsca, a przy tym mobilne, wydajne i świetnie nadające się do pracy w biurze i nie tylko. Wszystko uzależnione jest od modelu, jaki zostanie wybrany. Istnieją bowiem mini komputery skierowane jedynie do użytkowników pracujących w administracji lub szukających komputera na własne, skromne potrzeby, a z drugiej strony istnieją takie, które spełniają potrzeby graczy i mają zaawansowane oprogramowanie.

Czy mini komputery mogą dorównać stacjonarnym?

Komputery mini pc to urządzenia o boku krótszym niż 30 cm, a czasami są tak małe, że przypominają standardowego pendrive. Są w stanie zaspokoić standardowe potrzeby użytkowników, a przy tym dużo mniej kosztują, ponieważ standardowe komputery mini pc mają cenę około 1000 zł. Są oczywiście też droższe, których ceny maksymalne osiągają nawet 10 000 zł. Skoro istnieją komputery mini pc to, czemu ludzie nadal decydują się na komputery stacjonarne z dużymi, topornymi jednostkami? Poprzednie lata charakteryzują się wzrostem technologicznym, a wcześniej mini komputery nie potrafiły dorównać standardowym komputerom, dopiero teraz wszystko się zmienia. Wcześniej dostępne były jedynie komputery mini pc bez możliwości ich modyfikacji i ze słabymi procesorami. Teraz nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby taki komputer złożyć sobie samemu. Należy tylko pamiętać, że mają mniejsze obudowy, przez co przepływ powietrza jest w nich gorszy, a komputer szybciej osiąga wysokie temperatury.

Komputery najlepiej sprawdzające się w niewielkim biurze

Pełnowymiarowe komputery są inaczej skonstruowane niż komputery mini pc. Nie ma co się oszukiwać, są fajnym dodatkiem, mobilnym, gdy dużo wyjeżdżamy, a przy tym rzadko bierzemy wolne z pracy, ponieważ z łatwością mieszczą się w torbie czy plecaku. W praktyce istnieją minikomputery dostępna dla graczy, jednak nie można zakładać, że spełnią one wszystkie wymagania. Podzespoły szybko mogą ulec przegrzaniu, a naprawa i chłodzenie podnoszą koszty użytkowania. Nie mniej jednak komputery mini pc są idealnym wyjściem dla osób posiadających małe biura, a ich prace nie wymagają zaawansowanych programów graficznych. Minikomputer używany jako narzędzie pracy do programów biurowych, przeglądania Internetu czy słuchania muzyki jest strzałem w dziesiątke. Taki sprzęt jest dużo tańszy, zajmuje mniej miejsca i całkowicie spełnia potrzeby użytkownika. Niestety sporym minusem tych komputerów jest ich mała dostępność w Polsce. Można jednak znaleźć je na stronie: https://www.wlodipol.pl/15-komputery-mini-pc, gdzie każdy znajdzie minikomputer dopasowany do swoich potrzeb.