Z roku na rok gry komputerowe ewoluują przyciągając przed ekrany komputerów setki milionów ludzi. Przygodowe, akcji, strategiczne, strzelanki czy wyścigowe, każdy znajdzie coś dla siebie. Wspaniała grafika, porywająca fabuła i niesamowite efekty dźwiękowe wyciskają z naszego sprzętu siódme poty, by pozwolić nam cieszyć się z kolejnej wygranej i kolejnego pokonanego wroga. Zbliżający się 2018 rok przyniesie nam wiele next-genowych produkcji, które z pewnością zatrzymają nas przy komputerze na wiele godzin. W związku z tym, dziś przyjrzymy się gadżetom i dodatkom, które każdy gamer powinien mieć!

Profesjonalna myszka

Piekielnie szybkie, niewiarygodnie precyzyjne, wyglądem przypominające urządzenia wprost ze statków kosmicznych – takie są dzisiejsze myszki gamingowe. Coraz większa popularność e-sportu sprawia, że wielu młodych ludzi dąży do bicia kolejnych growych rekordów, spędzając przy tym całe dnie na treningach i grach sparingowych. Wysokie osiągi, zarówno w grach jak i w wielu innych dziedzinach zależą w dużej mierze od sprzętu, z którego korzystamy, a mysz komputerowa nie jest w tym wypadku wyjątkiem. Dobre myszki gamingowe to dziś wydatek sięgający od 200 do nawet 700 zł. W tym przedziale cenowym otrzymujemy z reguły mysz z ręczną konfiguracją DPI, dodatkowymi przyciskami funkcyjnymi oraz zestawem sterowników pozwalających na całkowitą personalizację ustawień.

Klawiatury mechaniczne

Kolejnym niezbędnikiem gamera jest oczywiście klawiatura. W przypadku gracza nie może to być jednak pierwsza lepsza „membranówka”. Setki akcji na minutę, dziesiątki uderzeń spowodowanych wyładowaniem złości, czy też litry energetyków przelewających się przez biurko gamera – to wszystko musi wytrzymać nasza klawiatura. Na szczęście w przypadku klawiatur mechanicznych to żaden problem. 10 krotnie większa wytrzymałość względem membranowej odpowiedniczki oraz gwarancja jakości i wygody użytkowania, dzięki wysokiej jakości mechanizmom to komfort, za który przyjdzie nam zapłacić od 400 do nawet tysiąca złotych.

Fotele gamingowe

Ostatnim, choć nie najmniej istotnym elementem zestawu gracza jest jego fotel, choć w przypadku rasowych gamerów, będzie mu raczej bliżej do tronu. Skórzane obicia, kontrola oparcia oraz profilowany zagłówek, to właśnie cechy foteli typu Racer. Fotele Racer to majstersztyki w swojej klasie i choć budową przypominają wysokie krzesła biurowe to poza samym schematem nie mają ze sobą nic wspólnego. Fotele Racer to zdecydowanie najwyższa półka jakościowa, cechująca się stylem, dbałością o szczegóły i niesamowitą wygodą. Tego typu przyjemność będzie nas kosztować kilkaset złotych, chociaż ze wszystkich trzech wymienionych w tym zestawieniu gamingowych must-have’ów będzie nam on towarzyszyć zdecydowanie najdłużej.