Pomijając treningi pod dachem, realizowane w stałej, dość wysokiej temperaturze powietrza, bez ryzyka zmoczenia przez niespodziewane opady deszczu, ćwiczenia na zewnątrz wymagają sięgnięcia po bardziej specjalistyczną odzież treningową. W czym zatem powinniśmy ćwiczyć wiosną? Jaką odzież warto kupić, jeśli chcemy biegać, jeździć na rowerze, grać w kosza czy wspinać się po górach, w miesiącach wiosennych, takich jak kwiecień czy maj?

Jaka odzież treningowa na wiosnę?

Po pierwsze, wybrana przez nas odzież powinna gwarantować maksymalny komfort treningu. Dlatego warto decydować się na zakup odzieży markowej, dedykowanej konkretnej dyscyplinie sportu. Gdy mamy nieco więcej środków, możemy sięgnąć po odzież sportową Under Armour tworzoną z myślą o potrzebach osób uprawiających różne sporty – po odzież dla biegaczy, koszykarzy, piłkarzy lub wybrać bardziej uniwersalną odzież treningową, która sprawdzi się przy wielu różnych okazjach. Co ważne, sportowa odzież Under Armour lub inna markowa odzież sportowa powstaje ze specjalnych typów tkanin o zwiększonej wytrzymałości i specyficznych właściwościach – trenując w takiej odzieży, wolniej się pocimy, mamy zapewnioną lepszą wentylację i nic nie krępuje naszych ruchów. Po drugie, wybieramy odzież przystosowaną do treningów przy zmiennej aurze. Wiosenna odzież treningowa musi chronić ciało przed gwałtownymi zmianami pogody. Dlatego prócz lekkiej odzieży typu koszulki z krótkim rękawem czy topy, warto zaopatrzyć się również w spodnie dresowe z długą nogawką, a także w cieplejszą bluzę wykonaną z nienasiąkliwego materiału lub w specjalną kurtkę do biegania/jazdy na rowerze, która ochroni nas przed wiatrem i deszczem.

Co zamiast koszulki z krótkim rękawem?

Wiosenna aura może być mocno zdradliwa, dlatego decydując się na trening na świeżym powietrzu, zamiast klasycznej, lekkiej koszulki sportowej z krótkim rękawem, warto zdecydować się na koszulkę typu longsleeve. Firmy produkujące odzież sportową, takie jak wspomniana już wcześniej amerykańska firma Under Armour, mają w swojej ofercie bogaty wybór cieplejszych koszulek do treningu wiosną i jesienią. Takie koszulki to coś pośredniego pomiędzy klasyczną koszulką na lato a ciepłą bluzą, która w pewnym stopniu zmniejsza swobodę ruchów, co może nieco przeszkadzać w treningu.