Linktrader – Świat oczyma geeków

Nowinki technolgiczne i Internet

Jak chronić dysk USB

W dzisiejszym skomputeryzowanym świecie, dysków USB są jednymi z najbardziej przydatnych akcesoriów, którymi posługują się wszyscy ludzie. Jednak nie wszyscy zwracamy uwagę na to, aby umiejętnie chronić te cenne urządzenia, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo swoim danym.

Jednym z największych zaniechań jest pozostawianie dysków USB w miejscach publicznych bez jakiegokolwiek nadzoru. Narażanie go na kradzież lub zainfekowanie wirusem, to największe zagrożenie, które może nas wtedy spokać.

Włącz blokadę zapisu
Niemal każda przenośna pamięć USB wyposażona jest w mechaniczną blokadę zapisu i kasowania danych. Jest to niewielki przełącznik na boku lub spodzie urządzenia. Przesunięcie go, zabezpiecza dane przed wykasowaniem lub nadpisaniem. Jeśli jednak twojemu urządzeniu brakuje takiego przełącznika, można użyć oprogramowania do ochrony zawartości.

Technika ta może uratować dysk przed zainfekowaniem przez wirusy, po podłączeniu do niesprawdzonego systemu komputerowego. Warto także wykorzystywać moc klawisza Shift. W sytuacji, kiedy istnieje podejrzenie, że twój dysk przenośny jest zainfekowany, ale musisz podłączyć go do swojego komputera, naciśnij i przytrzymaj klawisz SHIFT, aby uniknąć automatycznego uruchamiania. Działa to w przypadku ustawień z włączonym autostartem.

Szyfrowane partycje, antywirus i hasło dostępu
Stwórz zaszyfrowaną partycję na swoim dysku USB. Szyfrowanie dysków USB może być najskuteczniejszym sposobem, aby uniemożliwić osobom trzecim dostęp do wrażliwych danych, które przechowujesz w pamięci urządzenia. Koniecznie należy także zainstalować dobry program antywirusowy. Zabezpieczanie dysku w niezawodny program antywirusowy to świetny sposób, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa.

Programy antywirusowe w zasadzie zapewniają ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, a jednocześnie są wyposażone w wiele przydatnych funkcji. Ochrona hasłem to kolejny krok, który możesz podjąć w zabezpieczeniu danych. Chociaż istnieją różne techniki aby zabezpieczyć dyski USB hasłem, to najskuteczniejszym sposobem jest po prostu zainstalowanie specjalnego oprogramowania.

Podobne wpisy:
Dobre nagłośnienie to istotna kwestia. Nieważne, czy chodzi o sprzęt w mieszkaniu prywatnym, klubie czy
Stając przed wyborem kolejnego monitora ma się do dyspozycji ogromną bazę produktów. Nadal obowiązuje jednak
Jeżeli szukamy dobrej jakości komputerów przenośnych, nie jesteśmy skazani na zakup nowego egzemplarza prosto ze
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów
Tagi: