Linktrader – Świat oczyma geeków

Nowinki technolgiczne i Internet

E-book czy książka?

 

Tradycjonalistów ponoć nic nie przekona. Zatwardziale mówią, że książka, to książka i za nic w świecie nie zamienią jej na kawałek plastiku i świecący ekranik. Dotyk kartek, sztywna okładka i ten zapach. Nic go nie zastąpi.

Tak, to wszystko prawda, ale warto otworzyć oczy na kilka zalet, które posiadają czytniki ebooków i same ebooki. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, że to, jak czytasz książkę, jest bez znaczenia, ważne, że masz przed sobą literki, które ubierają się w wyrazy i zdania. A te tworzą wspaniałą opowieść, która zaprasza Cię do siebie z otwartymi ramionami.

Zaletą ebooków jest to, że nie zajmują dużo miejsca, nie są ciężkie tak, jak tradycyjne książki. Przede wszystkim wtedy, kiedy gdzieś jedziesz, a nie masz miejsca, żeby zabierać ze sobą tradycyjnej książki. Wrzucasz czytnik, albo czytać ebooka na telefonie.

Zaletą ebooków jest to, że możesz zabrać ze sobą ich tyle, ile chcesz, a wiec czytasz to, na co w danej chwili masz ochotę, a przy okazji nie nadwyrężając kręgosłupa, czy nie zajmując zbyt dużej ilości miejsca w bagażu. W czytniku bardzo łatwo możesz zaznaczaj wartościowe cytaty, dodawać do nich komentarze oraz podzielić się nimi ze znajomymi, chociażby na Facebooku.

W małym mieszkaniu od razu robi się przestronniej, ponieważ nie zawalasz go nowymi pozycjami. Kupujesz plik, który dostajesz na maila, nie zajmuje on wcale miejsca. A przy okazji – oszczędzasz, ponieważ bywa tak, że ceny ebooków są niższe, niż te tradycyjnych książek. Zaletą jest również to, że jeśli chcesz kupić jakąś książkę i zacząć ją czytać tu i teraz, nie musisz biec do księgarni, wystarczy, że wejdziesz na jakąś stronę z ebookami i po kilku chwilach masz ją na mailu.

Podobne wpisy:
Każdy prawdziwy Geek, posiada zestaw gadżetów, dzięki którym zdobywa to sławne miano. Trudno wyobrazić sobie
Maksymalizacja bezpieczeństwa użytkowania i zadowolenie z wyboru konkretnych produktów, jest czymś, co z pewnością wybiorą
Z czym to się wiąże nauczanie takiego języka jak przykładowo chiński? Zapewne jedną z charakterystycznych
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów