Linktrader – Świat oczyma geeków

Nowinki technolgiczne i Internet

E-book czy książka?

 

Tradycjonalistów ponoć nic nie przekona. Zatwardziale mówią, że książka, to książka i za nic w świecie nie zamienią jej na kawałek plastiku i świecący ekranik. Dotyk kartek, sztywna okładka i ten zapach. Nic go nie zastąpi.

Tak, to wszystko prawda, ale warto otworzyć oczy na kilka zalet, które posiadają czytniki ebooków i same ebooki. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, że to, jak czytasz książkę, jest bez znaczenia, ważne, że masz przed sobą literki, które ubierają się w wyrazy i zdania. A te tworzą wspaniałą opowieść, która zaprasza Cię do siebie z otwartymi ramionami.

Zaletą ebooków jest to, że nie zajmują dużo miejsca, nie są ciężkie tak, jak tradycyjne książki. Przede wszystkim wtedy, kiedy gdzieś jedziesz, a nie masz miejsca, żeby zabierać ze sobą tradycyjnej książki. Wrzucasz czytnik, albo czytać ebooka na telefonie.

Zaletą ebooków jest to, że możesz zabrać ze sobą ich tyle, ile chcesz, a wiec czytasz to, na co w danej chwili masz ochotę, a przy okazji nie nadwyrężając kręgosłupa, czy nie zajmując zbyt dużej ilości miejsca w bagażu. W czytniku bardzo łatwo możesz zaznaczaj wartościowe cytaty, dodawać do nich komentarze oraz podzielić się nimi ze znajomymi, chociażby na Facebooku.

W małym mieszkaniu od razu robi się przestronniej, ponieważ nie zawalasz go nowymi pozycjami. Kupujesz plik, który dostajesz na maila, nie zajmuje on wcale miejsca. A przy okazji – oszczędzasz, ponieważ bywa tak, że ceny ebooków są niższe, niż te tradycyjnych książek. Zaletą jest również to, że jeśli chcesz kupić jakąś książkę i zacząć ją czytać tu i teraz, nie musisz biec do księgarni, wystarczy, że wejdziesz na jakąś stronę z ebookami i po kilku chwilach masz ją na mailu.

Podobne wpisy:
Książki wydają się być wieczne, tak jakby towarzyszyły nam od zawsze. Ale co było przed
Rynek usług IT cały czas dynamicznie się rozwija. Zapotrzebowanie na programistów jest na tyle duże, że
Nauka języka zawsze jest opłacalna. Nie tylko dlatego, że można gdzieś wyjechać i swobodnie poruszać
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów