Linktrader – Świat oczyma geeków

Nowinki technolgiczne i Internet

Jakie narzędzia są niezbędne w warsztacie?

Warsztaty samochodowe wyrastają dzisiaj jak grzyby po deszczu. Jest to naturalna odpowiedź rynku na ogromną ilość pojazdów na drogach. Każdy z nich wymaga regularnego serwisowania, stąd mechanicy mają obecnie pełne ręce roboty. Sprawdzamy bez jakich sprzętów warsztatowych obsługa współczesnych aut byłaby niemożliwa.

Prasy hydrauliczne

Wszyscy pewnie znamy stare powiedzenie „kto smaruje ten jedzie”. W przypadku samochodów osobowych tyczy się to przede wszystkim łożysk, zwłaszcza tych odpowiadających za swobodny obrót kół. Niestety te nie są wieczne, po pewnym czasie kończy się w nich smar, lub zawodzą uszczelnienia. Powoduje to, że do środka dostaje się woda, łożysko zaczyna szumieć i huczeć, w skrajnym przypadku rozpada się. Nie jest to na pewno podzespół, który można wymienić w domu. Konieczne jest bowiem wyprasowanie starego i wprasowanie nowego. Do tego celu stosuje się urządzenia hydrauliczne, takie jak choćby prasa warsztatowa Unicraft. Najmocniejsze wersje posiadają nacisk nawet do kilkunastu ton, co z powodzeniem poradzi sobie nawet z najbardziej zapieczonym i zakleszczonym łożyskiem. Urządzenia mogą być operowane ręcznie za pomocą dźwigni, lub też cały wysiłek za pracownika wykona pompa hydrauliczna.

Podnośniki samochodowe

podnośnikBardzo duża ilość napraw wykonywana jest od spodu auta. W ten sposób można spuścić stare oleje, wykonać serwis wydechu, albo też zająć się naprawami blacharskimi podłogi. Warsztaty już dawno temu odeszły od pracy na leżąco pod pojazdami. Dziś mechanik ustawia samochód na specjalnym podnośniku, który jest w stanie unieść go nawet pod sufit hali. W ten sposób prace można wykonywać w wygodnej pozycji, na siedząco lub na stojąco. Unicraft produkuje zarówno niewielkie podnośniki ręczne, którymi można unieść wymagany fragment auta nieco nad ziemię i pracować z poziomu podłogi, jak również duże wersje hydrauliczne. Pierwsze przydadzą się w domu, drugie natomiast wykorzystywane są przez profesjonalne warsztaty. Urządzenia są odpowiednio zabezpieczone, przez co nie istnieje możliwość przypadkowego spadnięcia auta na ziemię. Osiągnięto to poprzez zastosowanie blokady mechanicznej, którą należy uaktywnić po uniesieniu pojazdu na wymaganą wysokość.

Producenci tacy jak Unicraft  (ich produkty dostępne m.in. tu: https://warowny.com/firm-pol-1522321733-Unicraft.html) tworzą też wiele innych urządzeń i sprzętów, bez których współczesny warsztat nie mógłby pracować. Można tu wymienić choćby piaskarki, spawarki, dźwigi do wyciągania silników, a także agregaty prądotwórcze. Czynią one pracę mechaników szybszą i mniej męczącą, dzięki czemu naprawy mogą być wykonywane porządniej i wystarczać na lata.

Podobne wpisy:
Ruch to zdrowie i inwestycja w rozwój i przyszłość naszego dziecka. Wszyscy wiemy o tym
Od kasku wartego około 2500 zł można wymagać wiele. Poza bezpieczeństwem, które jest domeną marki
W kontekście pracy masażysty, rehabilitanta, fizjoterapeuty, a czasem także kosmetyczki, bardzo ważnym narzędziem, pozwalającym na
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *