Linktrader – Świat oczyma geeków

Nowinki technolgiczne i Internet

Kiedy masz prawo do zwrotu podatku za pracę w Anglii?

Jeśli pracujesz legalnie za granicą, Twój pracodawca odprowadza za Ciebie podatek dochodowy. W związku z tym, że kwota wolna od podatku w takich krajach jak Wielka Brytania czy Niemcy jest znacznie wyższa niż w Polsce, najczęściej masz prawo do zwrotu nadpłaconego podatku. Rozliczenie podatku z Anglii jest stosunkowo proste, jeśli jednak już nie mieszkasz w Anglii, możesz mieć z tym pewien kłopot. W takiej sytuacji najlepszą opcją będzie skorzystanie z usług firmy, która zajmie się całą procedurą związaną z odzyskaniem nadpłaconego podatku.

Kto ma prawo do zwrotu podatku?

Rozliczenie podatku z Anglli w PolsceDo zwrotu podatku za pracę w Anglii ma prawo każda osoba, która legalnie tam pracowała – za którą pracodawca odprowadzał podatek. Potwierdzeniem legalności zatrudnienia są formularze P45 lub P60, a także ostatni, otrzymany od danego pracodawcy payslip. Co ważne, przystępując do rozliczenia podatku z Anglii, musisz przedstawić dokumenty od każdej firmy, w której pracowałeś/pracowałaś w danym roku podatkowym. Warto przy tym pamiętać, że rok podatkowy w Anglii zaczyna i kończy się 5 kwietnia. Na szczęście, nawet jeśli nie dysponujesz tego typu dokumentami, a potrafisz wskazać firmy, dla których pracowałeś/pracowałaś, wciąż można odzyskać nadpłacony podatek. Firma pośrednicząca, której zlecisz rozliczenie podatku z Anglii, wystąpi w Twoim imieniu do byłego pracodawcy o przesłanie wymaganych dokumentów, a jeśli to nie pomoże, zwróci się bezpośrednio do odpowiedniego oddziału angielskiego US.

Jak wygląda procedura rozliczenia podatku z Anglii?

Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z pomocy firmy, która na co dzień zajmuje się odzyskiwaniem nadpłaconych podatków za pracę w Anglii, Twoim jedynym zadaniem będzie dostarczenie jej oryginalnych dokumentów potwierdzających Twoje legalne zatrudnienie w Anglii. Takie dokumenty są świadectwem tego, że płaciłeś/płaciłaś tam podatki. Co ważne, możesz liczyć na zwrot nadpłaconego podatku nawet do czterech lat wstecz. To wielka zaleta, zwłaszcza dla tych osób, które po kilku latach pracy w Wielkiej Brytanii, w końcu wróciły do Polski, a które między czasie nie podejmowały próby uzyskania zwrotu podatku za pracę w Anglii. W przypadku takich osób całkowity zwrot podatku może mieć wartość kilku tysięcy złotych, a zatem rozliczenie podatku z Anglii wydaje się niezwykle atrakcyjną opcją, praktycznie dla każdej osoby, która pracowała na wyspach.

Skorzystanie z usług firmy rozliczającej zagraniczne podatki to niezwykle wygodna opcja, tym bardziej że na ogół nie wiąże się to z koniecznością ponoszenia opłat wstępnych. Cena usługi to po prostu prowizja od odzyskanego przez firmę zwrotu podatku.

Podobne wpisy:
Obecnie wiele osób pracuje w branżach, gdzie wymaga się odpowiedniego, eleganckiego stroju. Musimy wyglądać jak
Aktualnie na rynku istnieje wiele firm takich jak drukarnia etykiet samoprzylepnych zajmujących się tworzeniem ciekawych
Wielu początkujących przedsiębiorców stara się na starcie swojego biznesu maksymalnie ciąć koszty. Stosunkowo często cięcia
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *