Linktrader – Świat oczyma geeków

Nowinki technolgiczne i Internet

Nowoczesne technologie – monitoring

Żyjemy w czasach znacznego i nagłego rozwoju technologicznego. Ściślej rzec ujmując, należałoby napisać, że to czasy rozwoju technologii cyfrowej. Polska, istniejąca dość długa za żelazną kurtyną, z opóźnieniem, ale i właśnie nader raptownie dorównać musiała krajom zachodnim. Ten przymus uczestnictwa w cywilizacji cyfrowej był, jest i będzie nieodzowny. I to już nie tylko dlatego, że nie pozwala trwać na opóźnionej pozycji, ale głównie z tego względu, że inaczej się już nie da żyć.

 

Oczywiście, można uciec w jakieś zielone bądź po prostu osobne enklawy społeczno-kulturowe. Jednak życie w głównym nurcie cywilizacyjnym nie pozostawia wątpliwości: trzeba żyć za pan brat z nowinkami technologicznymi. monitoringWarto przy tym wszystkim pamiętać, że mimo wszystko ów wielki rozwój technologiczny przysłużył się i wciąż się może przysłużyć lepszemu funkcjonowaniu chociażby prywatnych firm. I dzieje się tak z wielu względów. Jednym z najważniejszych względów jest fakt zaistnienia cyfrowej ochrony danego miejsca, za którą przede wszystkim jest odpowiedzialny monitoring.

 

Monitoring, jak się obecnie wydaje, jest nieodłączną częścią planowania i już później funkcjonowania jakiegokolwiek przedsiębiorstwa. Ma on możliwość kontrolowania różnych podmiotów: zarówno klientów, jak i pracowników. W każdym razie, na pewno świetnie dyscyplinuje tych pierwszych, jak też tych drugich. A to dość ważny aspekt działania każdej firmy. Świetnym i całkiem opłacalnym rozwiązaniem są kamery ip. Kamery ip to po prostu kamery sieciowe, mające dużo więcej lepszych funkcji niż te analogowe. Jednak potrzebne są zestawy kamer, które będą w stanie ogarnąć znaczną część danej przestrzeni. Zestawy kamer stworzą bowiem swoistą sieć, przez którą z pewnością trudno będzie się przebić niepożądanym elementom.

 

Podobne wpisy:
Dla mężczyzn samochód to podobno druga, największa po kobiecie miłość. Czyżby? Chciałoby się zapytać zwolenników
Nowoczesne technologie to nieodłączny element dynamicznie rozwijających się gospodarek współczesnego świata. Bez udziału zaawansowanego technologicznie
Dość często można spotkać się z sytuacją, w której właściciel ciągnika zmuszony jest do wymiany
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów