Linktrader – Świat oczyma geeków

Nowinki technolgiczne i Internet

Źródła energii

aJak wiadomo odnawialne źródła energii powinny być obecnie podstawą. Choć jeszcze daleko nam do końca, robi się wiele, by tak się stało.
Jednym z bardziej efektywnych źródeł energii alternatywnej jest woda. Już w dawnych czasach używano siły rzeki, by kręciła młyńskimi kołami. Obecnie elektrownie wodne służą do wytwarzania prądu elektrycznego i choć nie zawsze jest to dobre dla środowiska naturalnego, to jest to jedna z lepszych metod, by uzyskiwać czystą energię. Wodę można także wykorzystywać do ogrzewania domu, o ile oczywiście w okolicy znajdują się geotermalne źródła, które mogą zapewnić taki luksus. Najmniej znaną, a jednak dość często wykorzystywaną metodą jest także uzyskiwanie energii z tak zwanych morskich pływów. Kiedy fale uderzają o brzeg, jest to naprawdę niezwykła siła i dobrze byłoby ją wykorzystać. Robi się to na różne sposoby. Jednym z nich jest budowanie zapór wyposażonych w turbiny. Działają one więc w podobny sposób co tamy na rzece. Ostatnio wymyślono tak zwane podwodne latawce, które również mają uzyskiwać energię z morza. One także byłyby wyposażone w specjalne turbiny, na razie jednak jest to tylko projekt.

Podobne wpisy:
Rynek usług IT cały czas dynamicznie się rozwija. Zapotrzebowanie na programistów jest na tyle duże, że
Nauka języka zawsze jest opłacalna. Nie tylko dlatego, że można gdzieś wyjechać i swobodnie poruszać
Urządzenie domu w odpowiedni sposób potrafi znacząco wpłynąć na nasze samopoczucie. Jeżeli właściwie zagospodarujemy przestrzeń,
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów
Tagi: