Na rynku znaleźć możemy wiele specjalistycznych urządzeń pozwalających na wykonywanie specyficznych prac montażowych i wykończeniowych. Jedną z kategorii tego typu sprzętu jest zszywacz do kartonów, czyli niewielkie urządzenie najczęściej obsługiwane ręcznie, dostępne w wersji mechanicznej lub pneumatycznej, pozwalające na szybkie łączenie ze sobą elementów kartonowych o różnej grubości. Takie zszywacze to nic innego jak lekko zmodyfikowana wersja klasycznych zszywaczy do papieru, przystosowana do obsługi większych i mocniejszych zszywek, o większej sile przebijania. Narzędzia tego typu wykorzystywane są m.in. przy pakowaniu różnego rodzaju sprzętów gospodarstwa domowego, urządzeń elektrycznych czy elektroniki użytkowej. W taki sprzęt standardowo wyposażony jest zatem każdy zakład produkcyjny, a także wiele sklepów lub hurtowni zajmujących się dystrybucją takich sprzętów.

Zszywacz do kartonów a poprawa jakości

W sprzedaży znaleźć możemy zarówno proste mechaniczne zszywacze do kartonów, jak i urządzenia bardziej profesjonalne, pneumatyczne. W tym drugim przypadku, by uruchomić zszywacz do kartonów, potrzebna będzie nam jeszcze sprężarka, czyli popularny kompresor. W związku z tym, z narzędzi tego typu korzystają na ogół wyłącznie firmy produkcyjne, które do pakowania produkowanych przez siebie przedmiotów używają opakowań kartonowych. Zastosowanie tego typu narzędzi na liniach przeznaczonych do pakowania towarów w znaczący sposób przyspiesza pracę i poprawia jej jakość. Zaawansowane modele pneumatycznych zszywaczy działają niezwykle sprawnie, przez co czas pakowania towarów zostaje skrócony do niezbędnego minimum. Urządzenia mechaniczne, obsługiwane ręcznie, znajdą zastosowanie w różnego rodzaju serwisach, w sklepach, hurtowniach, w firmach zajmujących się obsługą przeprowadzek i w wielu innych mniejszych podmiotach, które pakują towar w opakowania kartonowe.

Skracanie czasu i udoskonalenia

Użycie profesjonalnych zszywaczy do kartonów w wyraźny sposób skraca czas związany z pakowaniem towarów. Poza tym połączenia zszywane charakteryzują się dużą wytrzymałością, dzięki czemu idealnie sprawdzają się w przypadku pakowania do kartonów ciężkich przedmiotów. Samo zszywanie kartonów może być również ciekawą alternatywą lub dodatkowym uzupełnieniem dla oklejania kartonów różnego rodzaju taśmami. Warto również wspomnieć, że proste zszywacze do kartonu są sprzętem stosunkowo tanim i powszechnie dostępnym, a w związku z tym ,że zszywanie kartonów jest często dużo szybsze i tańsze niż ich sklejanie, popularność tego typu sprzętów z roku na rok staje się większa.