Obecnie wiele osób pracuje w branżach, gdzie wymaga się odpowiedniego, eleganckiego stroju. Musimy wyglądać jak najlepiej, aby odpowiednio reprezentować firmę. Jak jednak dobrać strój, który będzie do nas pasował i uwidaczniał atuty?

Na co trzeba zwrócić uwagę?

Podstawową kwestią przy wyborze męskiego, eleganckiego ubioru jest rozmiar. Formalny strój powinien wyglądać odpowiednio, nie może być w nim żadnych, nawet najmniejszych mankamentów. Jeśli coś pójdzie nie tak, wówczas będziemy robić dziwne wrażenie.  Jedną z ważniejszych kwestii przy wyborze garnituru jest marynarka. Nie powinna być nazbyt krótka i dopasowana. Dobrze prezentuje się marynarka, która dzieli na pół męską sylwetkę. Oprócz tego garnitury powinny mieć rękawy o odpowiedniej długości. Przyjmuje się, że najlepiej, jeśli kończą się 2 centymetry powyżej przegubu nadgarstka.  Kupno spodni do garnituru to częsty problem. Spodnie powinny jedynie dotykać naszego buta, nie zaś tworzyć brzydkie załamania, jak to często można zaobserwować. Nazbyt długie spodnie do garnituru to częsty problem w przypadku sklepowych garniturów.

Jakie są rodzaje?

Dobór odpowiedniego garnituruGarnitury mają wiele rodzajów, zatem śmiało możemy w nich przebierać. Najpopularniejsze garnitury to jednorzędowe. Marynarka w takim komplecie jest zazwyczaj zapinana na 2 lub 3 guziki. To dobra opcja na różne okazje. Nada się do codziennej pracy i spotkań z klientami, lecz także na wesela czy inne, rodzinne okazje. Garnitur dobiera się według sylwetki. Większość wysokich mężczyzn będzie doskonale wyglądać w garniturze z prostą nogawką i nieco taliowaną marynarką. Taka marynarka zakrywa dobrze ewentualne mankamenty sylwetki. Bardziej dopasowane garnitury sprawdzą się dla szczuplejszych osób. Atuty eksponują zwłaszcza zwężane ku dołowi spodnie i jednorzędowa marynarka. Dwurzędowe garnitury są nieco mniej rozpowszechnione, lecz również pięknie wyglądają. Wzięły się głównie z włoskich czy angielskich stylizacji. Doskonale prezentują się na wysokich mężczyznach. Znajdują się w nich szerokie klapy w szpic. Za ich pomocą optycznie poszerza się linia ramion i całość przypomina trójkąt. Mężczyzna w takim dwurzędowym garniturze będzie wyglądał idealnie. Jakie materiały i kolory?  Najczęściej stawia się na wełnę, bowiem nie ma z nią problemów. Jako naturalny materiał przepuszcza powietrze, nie odkształci się oraz jest po prostu przyjazna w użytkowaniu.

Ważna jest kolorystyka

Wśród garniturów najczęściej dobiera się kolor czarny. Warto jednak pamiętać, że nie tylko taki kolor zapewni nam odpowiednią prezentację. Również granat nada nam szyku i wcale nie będzie przypominał szkolnego mundurka. Odpowiednio dobrany krawat doda mu więcej szyku. Poleca się także kolor szary, który potrafi rozjaśnić stylizację. Wybór garnituru często jest trudnym zadaniem, jednak nie należy się poddawać. Garnitury muszą leżeć idealnie, dlatego warto poszukać idealnego, który będzie dobrany do naszej sylwetki oraz preferencji. Dodatki do garnituru także dodają nam szyku i elegancji i dopełniają stroju. Obecnie możemy przebierać w propozycjach i naturalnych, dobrych materiałach. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.