Drony, jeszcze do niedawna wykorzystywane w przemyśle wojskowym szczególnie do realizacji różnych misji militarnych dziś znane i używane są bardzo powszechnie. Drona może kupić każdy, kto ma taki kaprys i dysponuje oczywiście odpowiednim zasobem gotówki. Drony mogą być zarówno narzędziem pracy jak i drogą zabawką dla fascynatów latania wielowirnikowcami . Zarówno wielkie, globalne sieci elektromarketów jak i sklepy specjalistyczne oferują nam spory wybór urządzeń różnych producentów. Jak więc wybrać odpowiedni dla nas?

Decydując się na kupno drona musimy wiedzieć, że nie jest to sprzęt tani. Przed zakupem warto poczytać opinie lub też zasięgnąć porady fachowca, który opowie nam trochę o sprzęcie, który mamy zamiar kupić. Jedną z bardziej popularnych firm, która działa w tym sektorze przemysłowym jest DJI. Marka DJI, o której dowiemy się więcej na stronie http://www.actioncam.pl/firm-pol-1390160318-DJI.html jest producentem dronów, posiadających światową renomę. W ofercie firmy znajdziemy zarówno gotowe do użytku modele jak i różnego rodzaju akcesoria przeznaczone do samodzielnego złożenia bądź też ulepszenia drona. Firma DJI produkuje drony przeznaczony zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów. Przede wszystkim w asortymencie producenta DJI znajdziemy wspomniane już wcześniej, gotowe modele dronów: Phantom 2 oraz Inspire 1. Dodatkowe akcesoria pozwalają na konfigurację modeli oraz ulepszanie ich o różne wersje wyposażenia. Phantom 2 jest to model, który zapewnił firmie DJI wyjątkowy sukces. Model ten posiada możliwość wzbogacenia o gimbale pod GoPro, gimbale z kamerą producenta DJI, a także systemy autonomicznego lotu i transmisji danych. Gimbale są to po prostu stabilizatory, które zapewniają płynne ujęcia kamery. Pomimo, że wiele z tych pojęć dla laika może być przysłowiową „czarną magią” to po krótkim kursie oraz zaznajomieniu się z tematyką dronów nie powinny stanowić one większego problemu.

Producent oprócz pełnych, kompletnych i gotowych do lotu modeli oferuje także wspomniane już akcesoria. Możemy więc zakupić moduły takie jak akumulatory, które możemy zamontować we własnoręcznie tworzonych modelach oraz dodatkowe baterie, które przedłużą czas pracy naszej maszyny. Oprócz tego do wyboru mamy także specjalne systemy kontroli lotu, które są kompatybilne z aplikacjami na popularne urządzenia multimedialne, profesjonalne systemy podglądu wideo oraz kamery wraz z systemami mocowań. Dla osób, które nie mają ochoty na samodzielne komponowanie zestawu i dobieranie poszczególnych elementów, aczkolwiek czuję żyłkę majsterkowicza producent przygotował specjalne, gotowe zestawy, które możemy złożyć samodzielnie.