Używki są popularne wśród osób o różnym wieku, poziomie wykształcenia, czy płci. Sam termin "używka" ma też różnorodne definicje. W pierwszej chwili kojarzą się z nią te substancje, które można zakwalifikować jako narkotyki - od tych lżejszych, jak marihuana po cięższe, jak heroina i kokaina. Również alkohol oraz papierosy są traktowanie jako używki. Jednak samo to pojęcie ma znacznie szerszy kontekst. Niektórzy używają tego zwrotu, aby opisać również kawę, czy nawet cukier. Poza substancjami zdatnymi do spożywania również internet, czy telewizja mogą być traktowane jako używki. W każdym razie wszystko sprowadza się do tego, że są to elementy życia, które uzależniają. Popularną formą alternatywy dla papierosów, stały się także ich elektroniczne odpowiedniki, które mają być środkiem przejściowym na rzucenie palenia. Wszak nie posiadają szkodliwych dla organizmu substancji smolistych. Jednak lista używek jest jeszcze szersza.

Co palić i jak palić?

Dobrą formą do wyluzowania się jest tzw. fajka wodna. Wbrew pozorom nie jest ona wcale zdrowsza niż zwykłe papierosy. Jest to jednak wspaniałe narzędzie, jeśli chodzi o wspólne palenie. Fajka wodna inaczej nazywana jest sziszą. Żeby jej palenie dawało przyjemność, należy też zainwestować w elementy, które są konieczne. Są to węgielki - dzielą się one na samorozpalające i kokosowe. Popularniejsze są jednak te drugie. Żeby zostały rozpalone, należy użyć żaru. Mają one dłuższy czas spalania i emitują mniej popiołu. W przypadku węgielków samorozpalających wystarczy jednak sama zapalniczka. W tym przypadku rozpalenie nastąpi szybciej, jednak węgielki będą palić się krócej. Ilość popiołu będzie większa, a jest to bardzo istotne również pod kątem późniejszego czyszczenia sziszy. W tym zakresie pomagają wyciory do fajek wodnych. Dzięki takiemu asortymentowi pozbędziemy się zapachu z poprzedniej sesji.

Gdzie zakupić sprzęt do sziszy?

Fajki wodne nadal stanowią obiekt zainteresowań dużej grupy ludzi. Dlatego wiele stron internetowych dotyczących sziszy prowadzić także sprzedaż on-line. Zrobienie zakupów w internecie jest bardzo szybkie i przyjemne. Daje duże możliwości. Na stronie można wyszukać węgielki, wyciory do fajek wodnych i inne elementy, które chce się kupić i porównać je ze sobą pod względem parametrów. Zakupy można zrobić bez wychodzenia z domu. Wystarczy na właściwe konto przelać odpowiednią sumę pieniędzy. Zazwyczaj można tego dokonać za pośrednictwem przejrzystego systemu transakcyjnego, na którym mamy okazję wybrać ten właściwy bank.