Biżuteria jest ozdobą każdej stylizacji. To dzięki dodatkom takim jak naszyjniki, łańcuszki, kolczyki oraz bransoletki niemal każda - nawet z pozoru mało zachwycająca stylizacja zyskuje blasku i charakteru. Jednym z uniwersalnych i ponadczasowych dodatków oraz ozdób, które nigdy nie wychodzą z mody oraz są zawsze na czasie - są...... pierścionki.

Pierścionek idealnym odzwierciedleniem osobowości i charakteru posiadaczki

Pierścionki występują w naprawdę ogromnej gamie kolorów oraz wzorów i chociaż są często niedoceniane oraz pomijane na rzecz bardziej widocznych kolczyków, wisiorków, naszyjników czy też bransoletek - są one niezwykle gustowną oraz stylową ozdobą naszych dłoni.

Dobierając pierścionek kierować więc powinnyśmy się nie tylko swoim gustem, oraz upodobaniem czy też jednorazową stylizacją - ale też kształtem i wielkością naszych dłoni oraz palców. Osoby o szczupłych oraz długich palcach przy doborze pierścionków mają naprawdę spore pole manewru - bowiem pasują do nich niemal wszystkie rodzaje oraz modele i kształty pierścionków - zarówno te bardzo delikatne i klasyczne, jak również ozdobione dużymi oczkami oraz sporej wielkości kamieniami. Jeśli natomiast nasze palce są dosyć okazałe i pulchne, a do tego krótkie - to doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się delikatne pierścionki z podłużnym oczkiem, lub innym elementem ozdobnym biegnącym wzdłuż palca - dzięki czemu ładnie wysmukli i wydłuży on nasze palce. Jeśli mowa zaś o kolorze pierścionka to warto jest skomponować go kolorystycznie wraz z całą stylizacją ubraniową oraz oczywiście kolorem naszych oczu, włosów i odcieniem karnacji. Dobrze także, aby oczko pierścionka dopasowane było pod pozostałe elementy naszej biżuterii takie jak kolczyki, naszyjnik lub też bransoletka - o ile je nosimy. Przed zakupem pierścionka warto jest dowiedzieć się także jak zmierzyć pierścionek - po to aby wybrać właściwy rozmiar, który nie będzie zbyt luźny, ani za ciasny.

Jak prawidłowo dobrać rozmiar pierścionka do wielkości i grubości palców?

Jeżeli nie wiesz jak zmierzyć pierścionek tak, aby poznać jaki rozmiar nosisz postępuj według kilku sprawdzonych wskazówek. Możesz na przykład zmierzyć średnicę pierścionka, który nosisz i jest rozmiarowo dobry, a otrzymany pomiar sprawdzić w tabeli rozmiarów pierścionków. Innym dobrym sposobem na to jak zmierzyć pierścionek jest zmierzenie obwodu naszego palca. Otrzymanemu wynikowi również przypisany jest konkretny rozmiar. Osoby o bardzo szczupłych palcach, u których kostki są najszerszym miejscem powinny wybrać większy rozmiar, który przejdzie im przez kostkę.