Filtry hydrauliczne jak to już sama ich nazwa wskazuje służą do oczyszczania cieczy z rozmaitych zanieczyszczeń. Akcesoria te znajdują zastosowanie w rozmaitych dziedzinach przemysłu, istnieje potrzeba ich stosowania w maszynach budowlanych, a także autobusach i samochodach ciężarowych. Filtry występują w różnych postaciach, które znacznie się między sobą różnią. Na rynku możemy spotkać między innymi filtry wysokociśnieniowe, niskociśnieniowe, powrotne, odpowietrzające i wlewowe, czy filtry szczelinowe. Bogata oferta umożliwia wybór filtra, który będzie dopasowany do potrzeb naszej branży.

Filtry niezawodne w oczyszczaniu cieczy

Filtry hydrauliczne stosowane są w celu usunięcia z cieczy roboczej różnego rodzaju zanieczyszczeń, które nie filtrowane mogłyby przyczynić się do uszkodzenia urządzeń wykorzystywanych w danej firmie. Filtry dostosowane są do usuwania z cieczy jakich elementów jak kwasy, rozmaite związki chemiczne, bakterii, produktów utleniania, czy wody. Bardzo istotnym ich zadaniem jest również usuwanie zanieczyszczeń stałych, które mogłyby doprowadzić do poważnych szkód i znacznych strat pieniężnych. Akcesoria te mają rozmaitą budowę, która warunkowana jest koniecznością usuwania z cieczy rozmaitych substancji, dlatego przed zakupem filtra warto zdawać sobie sprawę jakie ma być jego podstawowe przeznaczenie. W zależności od ciśnienia wykorzystywanego przez dany mechanizm, filtracja będzie mniej lub też bardziej dokładna. Poszczególne akcesoria wykorzystują do procesu filtracji różnorodne materiały, takie jak na przykład celuloza, siatka wykonana z metalu, spiek wykonany z metalu, mikroszkło, czy też mikroszkło zamocowane na siatce metalowej.

Jaki wybrać filtr?

Wybór filtra hydraulicznego jest ściśle uzależniony od zadania jakie będzie on musiał spełnić. Filtry wysokociśnieniowe wybierane są wówczas, gdy konieczne jest oczyszczanie układów hydraulicznych ze stałych zanieczyszczeń. Montowane są one w tłoczeniu za pompą w przewodzie rurowym. Z kolei filtry niskociśnieniowe znajdują zastosowanie w oczyszczaniu zarówno układów hydraulicznych jak i układów smarnych ze stałych zanieczyszczeń. W tym przypadku element filtrujący jest wykonany z włókniny, która stworzona jest na bazie włókien szklanych. Filtry niskociśnieniowe przeznaczone są do montażu na tłoczeniu, stosowane jest też umieszczanie go na powrocie na przewodzie rurowym. Jako uzupełnienie tradycyjnych filtrów często stosuje się filtry hydrauliczne bocznikowe, które zwiększają dokładność filtrowania.

Filtry hydrauliczne można znaleźć na http://efiltry.pl/pl/filtry-hydrauliczne.