Przed rozpoczęciem swojej przygody z motocyklem, pamiętaj aby zaopatrzyć się w odpowiedni strój, przy którego wyborze bezpieczeństwo powinno stanowić kluczową kwestię. Strój dla motocyklisty składa się z wielu elementów - najważniejszym z nich jest kask, który chroni głowę przed wszelkimi urazami. W drugiej kolejności należy zadbać o ochronę kończyn, tułowia oraz stóp. Temat butów i kombinezonów jest dość obszerny, dlatego warto poświęcić mu osobne artykuły. Dlatego tym razem przyjrzymy się temu, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie kurtki.

Najważniejsza jest jakość

Nie ulega wątpliwości, że jakość wykonania ubrań wpływa na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Im szybciej zamierzamy jeździć, tym odporniejsza powinna być nasza odzież. Wpływa to oczywiście na cenę ubrań, jednak nie warto oszczędzać na swoim zdrowiu i życiu. Zwłaszcza gdy podróżujemy często, rozwijając przy tym duże prędkości. Zarówno dla amatora, jak i zawodowca dobrym wyborem będzie kurtka Dainese, którą można znaleźć pod adresem https://lagunaseca.pl/pol_m_Odziez_Odziez-skorzana_Kurtki-33864.html. Odzież tej marki jest zaprojektowana w taki sposób, aby odpowiadać na potrzeby kierowców, zarówno tych, którzy preferują szybszą jazdę, jak i dla tych, którzy cenią sobie spokojniejszą podróż.

Skóra czy tekstylia?

Jaka kurtka będzie najlepsza? Jest to zależne od naszych osobistych preferencji i charakteru jazdy. Do wyboru mamy modele tekstylne oraz skórzane. Jeżeli preferujemy duże, niskie, szerokie maszyny, które kojarzą się ze stylem amerykańskim, najlepszym wyborem będzie skórzana kurtka Dainese, która nie tylko dobrze komponuje się wizualnie z majestatyczną maszyną, ale przede wszystkim zapewnia bezpieczeństwo. Jeżeli wolimy jednak spokojną jazdę turystyczną, podróże po ścieżkach w terenie, lepiej sprawdzi się model tekstylny. Warto jednak mieć w szafie dwa rodzaje kurtek i dopasowywać swój strój do aktualnych warunków atmosferycznych, czy pomysłu na podróż. Skórzane kurtki spodobają się również wielbicielom ćwieków, frędzli, czy innych doczepów, ponieważ bez problemu można przerobić taki materiał. Dzięki temu w prosty i niedrogi sposób może ona zyskać nieco drapieżniejszy i buntowniczy look. To idealne rozwiązanie dla wszystkich miłośników modowych trendów. Z kolei tekstylne kurtki Dainese mają gęsty splot chroniący kierującego przed chłodem. Splot nie jest jednak taki, jak w przypadku zwykłej odzieży. Jego konstrukcja sprawia, że tkanina oddycha - pozwala oddawać wilgoć i utrzymuje przy skórze warstwę suchego powietrza. To sprawia, że jazda na motorze jest komfortowa przy niemal każdej temperaturze.