Szafki z dużymi szufladami to bardzo wygodne i przede wszystkim funkcjonalne meble, które powinny znaleźć się w każdej sypialni, przedpokoju i pokoju dziecięcym. Szuflady pomagają lepiej zorganizować pokój, ułatwiają segregowanie i radzenie sobie ze zbyt dużą ilością drobiazgów w pomieszczeniu. Komody świetnie nadają się do przechowywania bielizny, szalików, czapek, rękawiczek, apaszek, zabawek, przyborów plastycznych, biurowych, drobnych narzędzi i wielu innych, mniejszych przedmiotów. Komody nie należą do mebli typowo ozdobnych, najważniejszy jest tutaj ich aspekt praktyczny. Meble można dobrać w taki sposób, aby pasowały do istniejącego już wystroju.

Ściany

Jeżeli w pomieszczeniu dominuje motyw ceglany na ścianach, wówczas musimy dobierać meble w kolorach beżu, szarości, białe lub kremowe. Cegły zazwyczaj dominują we wnętrzu i determinują również jego ogólny charakter. Na ich tle najlepiej prezentują się nowoczesne meble industrialne lub odwrotnie- spokojne, o prostych kształtach i jasnych, pastelowych barwach. Odwrotna zasada obowiązuje, gdy ściany są gładkie, białe lub stonowane. W takim wypadku komoda może mieć wyraziste kolory, a nawet wzory. Jeżeli na ścianach znajduje się wzorzysta tapeta, wówczas komoda musi być gładka lub posiadać podobny nadruk.

Rodzaj pokoju

Podczas wyboru trzeba również wziąć pod uwagę, w jakim pomieszczeniu będzie stał mebel. Do salonu warto wybrać komodę bardziej reprezentacyjną, charakteryzująca się ciekawym wykonaniem. Wskazane są meble designerskie lub tworzone na wzór stylu francuskiego. Do pokoju dziecięcego najlepsze będą komody niskie, dzięki którym dziecko będzie miało swobodny dostęp do wszystkich szuflad. Komoda to świetny pomysł na mebel dziecięcy, ponieważ pomoże każdemu maluchowi zadbać o porządek w swoich zabawkach i ubraniach. Do sypialni wybierajmy meble proste, łatwe do odkurzania i przede wszystkim pojemne. Komoda w sypialni przyda się nie tylko na ubrania- można do niej schować zapasową bieliznę pościelową, ręczniki, ściereczki itp. Podczas zakupu zwracajmy uwagę na pracę szuflad- powinny łatwo się wysuwać i wsuwać na miejsce bez oporu.