Uruchomienie i prowadzenie własnego e-sklepu nie musi być skomplikowane i kosztowne. Współczesne platformy sprzedażowe oferują wiele ekonomicznych i funkcjonalnych rozwiązań, dzięki którym można bardzo łatwo i tanio rozpocząć przygodę w branży e-commerce. Sklepu internetowego nie trzeba bowiem tworzyć od podstaw - wystarczy jedynie rozpocząć współpracę z dostawcą odpowiedniego oprogramowania i zająć się wyłącznie sprzedażą.

Szybki start w e-commerce

Aby założyć i prowadzić sklep internetowy, nie trzeba wynajmować lokalu, dbać o systematyczne zatowarowanie i samodzielnie wysyłać paczek. Możemy skorzystać z modelu dropshipping. Do uruchomienia własnego biznesu w sieci nie jest też potrzebna znajomość języków programowania czy umiejętność posługiwania się programami graficznymi. Każdy sklep internetowy może bardzo sprawnie funkcjonować i zapewniać wysokie przychody - musi jednak działać w oparciu o stabilne, niezawodne i przyjazne dla użytkowników oprogramowanie. Należy tez zadbać o wygodę jego obsługi oraz estetyczny wygląd. Na szczęście współczesne platformy sklepowe są stworzone z myślą o tych wymaganiach i dostarczają wygodne oprogramowanie e-commerce ze wsparciem technicznym w atrakcyjnej cenie.

Sklep na abonament - tanio i wygodnie

Aby zadbać o jak najlepszą jakość sklepu internetowego bez znaczącego uszczuplania budżetu, warto zdecydować się na wykupienie oprogramowania w systemie abonamentowym - oferowanym np. przez platformę Sky-Shop.pl. Model SaaS (Software as a Service) opiera się na udostępnianiu gotowego e-sklepu od konkretnego dostawcy. Usługodawca bierze na siebie wszystkie kwestie techniczne, związane z aktualizowaniem, modernizowaniem czy serwisowaniem sklepu. Ten rodzaj współpracy pozwala na szybkie otarcie sklepu internetowego za bardzo atrakcyjną cenę. Stanowi idealne rozwiązanie dla sprzedawców, którzy nie mają czasu, pieniędzy lub możliwości samodzielnego projektowania, kodowania i wdrażania oprogramowania od podstaw.

Łatwa obsługa i mnogość funkcjonalności

Założenie sklepu internetowego na gotowej platformie pozwala na uzyskanie dostępu do wielu funkcjonalności, a także pełnego wsparcia technicznego. W ten sposób otrzymać można także wysokiej jakości hosting, czyli niezbędne do prowadzenia e-sklepu miejsce na serwerze. Oprogramowanie użytkowane w takim modelu daje przedsiębiorcy możliwość swobodnego zajęcia się rozwojem e-biznesu pod kątem oferty oraz dopasowania jej do oczekiwań klientów. Wszystkimi aspektami technicznymi zajmuje się dostawca - czyli Sky-Shop.pl. Tworzenie sklepu internetowego na takich warunkach współpracy daje też sprzedawcy świadomość wszystkich ponoszonych wydatków. Opłaty są regularne i niewysokie, a dzięki obecności wielu różnych pakietów - idealnie dostosowane do wymagań klienta. W ten sposób uzyskać można prosty w obsłudze i tani sklep internetowy, a jednocześnie znacznie lepiej kontrolować wydatki ponoszone w ramach prowadzonej działalności. Takie rozwiązanie znacząco przyspiesza też proces rozwoju sklepu internetowego.