Repliki broni stają się ostatnio coraz bardziej popularne. Wielu młodych ludzi sięga po nie zarówno ze względów hobbystycznych, kolekcjonerskich jak i sportowych. Duży wybór replik, szeroki przedział cenowy oraz jakość wykonania dostosowana do przeznaczenia sprawia, że repliki typu Air Soft Guns zrzeszają coraz więcej nabywców i pasjonatów. Na rynku dostępnych jest wiele replik popularnych pistoletów, rewolwerów a nawet karabinów szturmowych, odzwierciedlonych szczegółowo skali jeden do jednego. W tym artykule poruszymy temat ekwipunku, którego nie może zabraknąć podczas wypraw i rozgrywek z użyciem ASG.

Podstawowe środki bezpieczeństwa

Zaczynamy oczywiście od środków bezpieczeństwa. Jak dobrze wiadomo podczas korzystania z replik typu ASG to oczy są najbardziej narażone na uszkodzenie i rany. Aby odpowiednio zadbać o ochronę oczu i twarzy należy zaopatrzyć się w dobrej jakości okulary sportowe lub gogle. Rozpiętość cenowa obu rozwiązań sięga od kilkudziesięciu złotych za najtańsze okulary po nawet kilkaset za profesjonalne gogle sportowe. Pamiętajmy, że każde uszkodzenie takich okularów powinno kończyć się wymianą na nowy model tak, aby w razie kolejnych uderzeń mieć pewność, że ochrona spełni swoje zadanie.

Poza okularami warto zabrać ze sobą takie przedmioty jak bandaż, plastry i wodę utlenioną, która niejednokrotnie przyda się nam na polu bitwy w przypadku otarć i zadrapań powstałych podczas walki.

Pozostań niewidzialny - zadbaj o kamuflaż

Kolejnym elementem, na który musimy zwrócić uwagę szykując się do rozgrywki z użyciem replik ASG jest oczywiście kamuflaż. Tutaj wybór będzie oczywisty - kamuflaże typu MultiCam. Wszelkie odcienie zieleni oraz kombinacja popielnych, mglistych barw to gwarancja sukcesu na polu bitwy. Jakość wykonania i doświadczenie amerykańskich koncernów to cechy, które wyróżniają MultiCam na tle innych kamuflaży. Warto zwrócić uwagę na niezwykle skuteczne wzornictwo kamuflażu MultiCam, które sprawdza się w każdej odległości, przy różnym natężeniu oświetlenia.

Niezawodny plecak - uniwersalny niezbędnik, każdego fana militariów

Ostatnim ważnym elementem ekwipunku, o który musimy koniecznie zadbać wybierając się na wyprawę ASG jest oczywiście plecak. Tutaj sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, gdyż wiele zależy od tego, czego tak naprawdę będziemy oczekiwać od naszego plecaka. Zależnie od naszych zamiarów i przeznaczenia naszego przyszłego plecaka, będziemy musieli patrzeć na różne parametry. Najważniejsza jest oczywiście jakość wykonania, która musi zapewnić nam funkcjonalność nawet w najgorszych warunkach. Następnie skupiamy się na pojemności oraz takich cechach jak obecność systemów wentylacyjnych czy dodatkowych regulowanych paskach biodrowych. Podczas wyboru plecaka najlepiej podpytać innych - bardziej doświadczonych uczestników wyprawy, którzy z pewnością dysponują odpowiednią wiedzą i przygotowaniem.