Kręcenie filmów jest czynnością, która wykonywana jest zarówno przez profesjonalistów jak i amatorów. Oczywiście w obu przypadkach korzysta się z nieco innych rozwiązań i urządzeń, gdyż są pewne różnice w wymaganiach. W zapomnienie poszły jednak czasy, gdy do kręcenia amatorskich filmów używano jedynie podstawowych modeli kamer. Dzisiaj korzysta się nie tylko z kamer cyfrowych o świetnych parametrach, ale także innych urządzeń pomocniczych.

Monitory jako akcesoria do kamery

Dość często można się spotkać z wykorzystywaniem przez ludzi różnych dodatków podczas filmowania. Jednym z nich jest monitor, który umożliwia podgląd obrazu podczas kręcenia filmu. Jest to bardzo przydatna funkcja, która pozwala wykonywać lepsze filmy o wysokiej jakości. Ciekawym modelem takiego monitora jest monitor lilliput, który posiada ekran LCD o przekątnej 7 cali. Tego typu urządzenie jest kompatybilne zarówno z prostymi modelami kamer jak i profesjonalnymi. Wymagane jest jedynie by kamery posiadały złącze HDMI. W tym konkretnym modelu zastosowano dużą rozdzielczość, która sprawia, że jakość obrazu jest bardzo wysoka, a ostrość nie pozostawia nic do życzenia. Matryca posiada bardzo dużą jasność oraz kontrast, dlatego możliwe jest filmowanie nawet przy bardzo silnym świetle słonecznym. Wielką zaletą jest to, że monitor lilliput znacznie polepsza komfort pracy stanowi, więc bardzo korzystny wybór. Panel, który umieszczony jest w tym monitorze posiada funkcjonalne przyciski oraz pokrętła, które służą do regulowania kontrastu czy jasności. Monitor podświetlony jest w całości diodami LED co sprawia, że jego żywotność jest bardzo długa. Dodatkowo warto wspomnieć, że do ładowania urządzenia służą proste akumulatory, które są łatwo dostępne.

Jak wykorzystać

Zewnętrzny monitor jest urządzeniem, które okazuje się być bardzo przydatne podczas filmowania zarówno w plenerze jak i w pomieszczeniach. Możliwość obserwowania nagrywanego materiału jest bardzo potrzebna zwłaszcza, gdy bardzo zależy nam na jakości filmu. W przypadku pracy w plenerze warto pamiętać o zaopatrzeniu się w przesłonę przeciwsłoneczną, która ma za zadanie ułatwić pracę i zwiększyć jakość obrazu. Dodatkowo istnieje jeszcze kilka innych dodatków, które można stosować by podnieść komfort pracy. Są to na przykład statywy lub stabilizatory i oczywiście przeróżne obiektywy wymienne. Wybór produktów jest dość duży, dlatego z powodzeniem można znaleźć zarówno monitory jak i inne akcesoria przeznaczone do konkretnego modelu kamery. Dobrze skompletowany zestaw jest gwarancją komfortowej pracy oraz wspaniałych filmów.