Drony dziś są niezwykle popularne zarówno w zastosowaniu komercyjnym, jak i nieco bardziej rekreacyjnym. W wielu miejscach możemy je zakupić i na większość z nich nie potrzeba nam specjalnych pozwoleń. W przypadku takiego sprzętu jednak mieć na uwadze należy bezpieczeństwo użytkowania, dlatego należy to robić z głową. W wielu przypadkach będziemy w stanie szybko nauczyć się pilotowania takiego sprzętu, bowiem nie jest to czynność trudna i przypomina sterowanie samochodem na pilota. Musimy jednak zawsze mieć na uwadze wszystkie kwestie związane z bezpieczeństwem, dlatego zaleca się wykupienie ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej nawet w przypadku, kiedy jest to jedynie zabawka służąca do rekreacji.

Wśród wielu producentów dronów na świecie na wyróżnienie zasługuje niewątpliwie doskonały producent z Chin – DJI. Ich multikoptery są znane z doskonałej jakości podzespołów, oraz niesłychanej trwałości. Dlatego też ta właśnie firma produkuje nie tylko sprzęt zabawkowy, ale również całkowicie profesjonalne drony, oraz osprzęt do nich, który następnie wykorzystywany jest na przykład w skomplikowanych produkcjach filmowych. To doskonały sprzęt, który jest niemal całkowicie bezawaryjny. Latanie dronami DJI jest proste i praktycznie każdy sobie z tym poradzi po zapoznaniu się z instrukcją obsługi urządzenia. Do wielu modeli tworzonych przez DJI będziemy mogli podłączyć specjalne kamery, oraz wiele innego sprzętu, który umożliwi nam wykonywanie przepięknych zdjęć i ujęć z lotu ptaka. To znacznie tańsze rozwiązanie również dla profesjonalnych filmowców, którzy dziś już powszechnie wykorzystują drony do takich właśnie celów. Również w przypadku zabaw bardziej rekreacyjnych, będziemy w stanie stworzyć niemal całkowicie unikatowe ujęcia, które na pewno będą zapierały dech w piersiach. To przepiękne panoramy, których wykonanie ze sprzętem DJI jest jeszcze prostsze. Nie będziemy musieli instalować skomplikowanego sprzętu filmowego. Wystarczy nam praktycznie dobry dron odpowiedniej marki, który będzie wytrzymały i poradzi sobie z udźwignięciem sprzętu filmowego.

Oczywiście w przypadku, kiedy na dronie znajduje się często drogocenny sprzęt filmowy powinniśmy również mieć na uwadze wiele względów bezpieczeństwa, bowiem strata takiego sprzętu może nas zaboleć, a praca dronem na wysokości zawsze niesie za sobą pewne ryzyko. Te popularne dziś zabawki dzięki DJI znalazły zupełnie nowe, znacznie bardziej profesjonalne i rozszerzone zastosowanie. To chociażby rynek filmowy, który chętnie właśnie tego typu sprzętem się wspomaga przy kręceniu trudniejszych ujęć.