Ile razy upadł Tobie telefon? Ile wydałeś już pieniędzy na dodatkową ochronę swojego telefonu, a ile na jego naprawy? Pęknięty lub porysowany ekran to dla Ciebie norma? Niektórzy mają „dziurawe” ręce i wszystko przez nie przelatuje. Nie ma żadnej mocy, żeby tej niezręczności się pozbyć, dlatego należy chronić swoją komórkę na wszelkie możliwe sposoby, na przykład poprzez szkło hartowane na telefon.

Czym jest szkło hartowane na telefon? Otóż, jest to szkło, które jest od trzech do czterech razy bardziej wytrzymałe od zwykłego tej samej grubości. Jego dodatkowym atutem jest zdecydowanie o wiele większa odporność na nagłe zmiany temperatur. Jest często wykorzystywanym materiałem w telefonach komórkowych ze względu na dużą wytrzymałość przy zginaniu. Jest również niewiarygodnie mocne jeżeli chodzi o uderzenia, dlatego świetnie się spisze w telefonach komórkowych tych osób, które mają tendencję do częstego upuszczania swojego urządzenia mobilnego.

Szkło hartowane na telefon o wiele lepiej się sprawdzi niż najlepsza folia. Jednak przy wyborze odpowiedniego szkła warto zwrócić uwagę na to, co zamierzamy kupić. Jeżeli Twoją uwagę przykuje najgrubsze zastanów się, czy nie przesadzasz! Przez ten ekran będzie musiał przebić się Twój dotyk, aby uruchomoić aplikację czy wybrać numer telefonu. Przy najgrubszym szkle może być problem.

Szkło hartowane na telefon komórkowy jest idealnie dopasowane, co do milimetra. Nie trzeba więc denerwować się o to, że tak jak w przypadku folii powstaną pęcherzyki powietrza, które nie tylko zaczną irytować użytkownika telefonu, ale również uprzykrzać mu życie.

Cechą szkła hartowanego na telefon jest jego sztywność, jednak ze względu na to, że jest bardzo dobrze dobrane nie będzie żadnego problemu z jego założeniem. Dodatkowo ochroni ono telefon przed potłuczeniem, więc pęknięty ekran przestanie być Twoją zmorą. Wiele osób martwi się, co z jakością obrazu po założeniu tego szkła na urządzenie. Otóż nie ma się czego bać. Obraz pozostaje taki sam, jak przed dopasowaniem go do ekranu.

Jeżeli jeszcze nie rozpocząłeś procesu ochrony Twojego telefonu przed upadkami i różnymi szkodliwymi procesami zewnętrznymi, lepiej zastanów się nad tym! Zwłaszcza w przypadku, w którym Twoje urządzenie mobilne jest często przyciągane przez grawitację i ląduje na podłodze. Przestań żyć w ciągłym strachu o rysy na ekranie i zacznij używać szkła hartowanego na telefon. Pozbędziesz się wielu problemów, a każdy upadek Twojej komórki nie będzie kończył się mini zawałem.