Zalew sklepów niemarkowym obuwiem sprawił, że większość modeli na rynku nie jest ani wygodna, ani przyjazna stopom. Amerykańskie Stowarzyszenie Medyczne Podiatrii (APMA) poinformowało niedawno, że 50 procent Amerykanów w wieku 18-60 lat cierpi na jakąś dolegliwość stóp, z których wiele wiąże się z noszeniem nieodpowiedniego obuwia. Jak zatem wybrać buty, które będą troszczyć się o zdrowie stóp, a przy tym będą wygodne? Wystarczy zastosować kilka poniższych zasad.

Wygoda przede wszystkim

Zawsze szukaj takich butów, które zapewniają komfort, a nie tylko ładnie wyglądają. Z reguły modele, które mają udziwnioną cholewkę, czy nietypową podeszwę nie są zbyt wygodne. Jeżeli jednak szukasz pary, która będzie spełniała oba te wymagania wybierz Reebok buty męskie, które łączą w sobie wygodę i ciekawy styl.

Elastyczne

Wybieraj buty elastyczne - to ważny czynnik, który bezpośrednio odpowiada za komfort chodzenia. Jest to szczególnie ważne w przypadku obuwia sportowego, ponieważ stopy sportowca poruszają się bardziej intensywnie. Możesz samodzielnie sprawdzić elastyczność, bez konieczności zakładania wybranej pary - wystarczy, że zegniesz podeszwę w połowie. Skręcenie buta jest również dobrym sposobem na przetestowanie obuwia. Podczas skręcania powinien pojawić się lekki opór - to znak, że stopy będą miały odpowiednie podparcie i stabilizację.

Wygodna cholewka

Zwracaj uwagę na okolice kostki. To obszar, który często ignorujemy w trakcie kupowania. Tymczasem zbyt wysoka, czy źle uformowana cholewka odpowiada za liczne otarcia kostek. Element ten jest istotny w każdym rodzaju obuwia, bez względu na intensywność jego użytkowania. Jeżeli masz niskie kostki, które łatwo ulegają otarciom wybierz Reebok buty męskie. Ich konstrukcja sprawia, że nawet stopy o nietypowym kształcie nie ulegają otarciom.

Lekkie jak piórko

Logiczne jest, że chodzenie w ciężkim, masywnym obuwiu wymaga przyłożenia większej siły. O ile nie zamierzamy chodzić po górskich szlakach, bardzo trudnym terenie, czy nie wstępujemy właśnie do wojska, powinniśmy wybierać buty, które są wykonane z lekkich materiałów i mają nowoczesną podeszwę. To niezwykle istotne np. podczas forsujących treningów. Wiele wiodących marek na rynku wykorzystuje do produkcji innwoacyjne rozwiązania, np. podeszwy z komorami powietrznymi, które dodatkowo obniżają wagę butów. Takie są Reebok buty męskie, które odznaczają się niską wagą, a zatem nie obciążają stóp i nóg nawet podczas intensywniejszej aktywności fizycznej.