Nasze smartfony towarzyszą nam na każdym kroku. W pędzie codziennego życia łatwo o chwilę nieuwagi, która może kosztować nasz telefon kilka zadrapań czy uszkodzeń obudowy lub ekranu. Czy da się tego uniknąć? Jak zadbać o bezpieczeństwo jednocześnie nie rezygnując z estetycznego wyglądu i komfortu użytkowania. Ochrona telefonów do niedawna kojarzyła nam się ze skórzanym pokrowcem przy pasku, albo warstwą foli, którą został otoczony cały obszar telefonu. Obecne rozwiązania są wygodniejsze i ładniejsze, jednocześnie lepiej wykonując swoją funkcję.

Bezpieczeństwo i estetyczny wygląd

Z odpowiedzią na powyższe pytania przychodzi case na telefon, czyli obudowa, która ochroni nasze urządzenie przed skutkami upadku i porysowaniami. Na rynku znajdziemy wiele produktów przeznaczonych dla konkretnych modeli. Duża konkurencja wśród firm i rozwinięty import z Chin wpływa na niską cenę, która najczęściej nie przekracza kilkunastu złotych. Obecne obudowy produkowane są z myślą o zachowaniu komfortu w obsłudze urządzenia. Case na telefon jest więc coraz cieńszy, materiał z którego został wykonany jest milszy w dotyku, a wzory, którymi został ozdobiony przykuwają uwagę i stanowią element ozdoby.

Czym kierować się przy wyborze obudowy?

Tak naprawdę wszystko zależy od konsumenta i jego preferencji. Rynek jest na tyle rozbudowany, że pozwoli każdemu znaleźć odpowiedni case na telefon dla siebie. Poszczególne produkty różnia się rodzajem tworzywa czy grubością warstwy, co przekłada się na skuteczność ochrony, walory estetyczne czy utrzymanie pierwotnego rozmiaru telefonu. Produkty wykonane z gumy zapewnią więc słabszą ochronę przed obrażeniami, ale doskonale sprawdzą się jako osłona przed porysowaniem, a jednocześnie nie powiększą naszego smartfona. Dla bardziej wymagających klientów, którzy narażają na co dzień swoje urządzenia na większe ryzyko usterek przewidziane są case wykonane z grubej warstwy plastiku, a nawet aluminium czy metalu, które gwarantują bezpieczeństwo nawet podczas ekstremalnych sytuacji.

Gdzie kupić case?

Oprócz tradycyjnych punktów takich jak komisy z telefonami, sklepy RTV i AGD, sklepy producentów poszczególnych telefonów, czy specjalistyczne sklepy zajmujące się sprzedażą części ochronnych dla telefonu warto poszukać produktów w internecie. Na Allegro znajdziemy case na telefon praktycznie dla każdego modelu, a wybór wzorów i kolorystyki jest niemal nieograniczony. Bogaty wybór towaru oraz konkurencyjne ceny stawiają sklepy on-line ponad stacjonarnymi punktami. Istnieją również strony, które oferują projektowanie własnych produktów, czy to z grafik czy własnych zdjęć. To ciekawa alternatywa o której warto pamiętać.