Wirtualna rzeczywistość początkowo była przede wszystkim sposobem na kontakt z innymi. Dzisiaj jest źródłem rozrywki, wiedzy, jak również miejscem spotkań ze znajomymi na portalach społecznościowych. Ale przede wszystkim internet jest obecnie doskonałym narzędziem do zarabiania. Jedną z metod na wyjęcie nieco grosza z sieci jest prowadzenie bloga. Zarabianie na blogu jest możliwe tylko w przypadku, gdy jego treść trafi w gusta czytelników. Na tym jednak nie koniec. Prowadzenie swojej strony z myślą o zarobku wiąże się z poświęceniem dużej ilości czasu i wysiłku na podtrzymywanie zainteresowania, zdobywaniu nowych czytelników i rozwijaniu samego siebie i swoich umiejętności. Jeżeli ktoś bardzo chce zająć się zarabianiem na blogu i czuje, że to jest właśnie „jego bajka”, powinien wcześniej przyswoić nieco wiedzy kierunkowej i poznać odpowiedź na podstawowe pytania.

Temat

Pierwsze, co początkujący musi zrobić to wybrać ogólną tematykę swojej strony. Najlepiej zdecydować się na coś, o czym w ogóle masz pojęcie. Jeżeli masz pasję, którą chcesz się podzielić z innymi, to być może taki powinien być właśnie motyw przewodni wpisów. Druga rzecz- od wiodącego tematu zależy też sposób zarabiania na blogu. Nie wszystkie metody pasują do każdego typu blogu, dlatego to też warto wziąć pod uwagę. Nie pchaj się w rejony, o których nie masz bladego pojęcia „ale ktoś ma z tego dobre pieniądze”. Takie podejście na pewno skończy się fiaskiem.

Czytelnicy

Druga sprawa to określenie naszego targetu. Trzeba zastanowić się, do kogo tak na prawdę chcemy dotrzeć, kogo zainteresuje tematyka bloga, kto będzie chciał czytać nasze wpisy i artykuły? To na początek, bo bywa, że wraz z rozwojem bloga i zyskiwaniem własnej tożsamości i stylu target ulega zmianie. Wiek czytelników również ma wpływ na to, ile i w jaki sposób będziesz zarabiać na blogu.

Oprawa

Wygląd strony ma nieprawdopodobny wpływ na poczytność bloga. Dobry design zatrzymuje uwagę potencjalnego czytelnika, który zaciekawiony oprawą wizualną zaczyna zagłębiać się w treść wpisów. To jeden z aspektów, o który trzeba zadbać szczególnie starannie. Do tego zaliczają się również zdjęcia, które obowiązkowo muszą znaleźć się na stronie. Fotografie powinny być dobrej jakości, wyraźne, ciekawe i związane z tematyką.

Nazwa

Zarabianie na blogu wiążę się nierzadko z rezygnacją z anonimowości. Jeżeli jednak wolisz swoją prywatność schować głęboko przed obcymi, wymyśl ciekawy pseudonim i prowadź stronę jako swoje alter ego. Pamiętaj, aby konsekwentnie używać swojego „nowego ja”, dzięki któremu praca na blogu nie będzie musiała być okupiona prywatnym życiem.