Bobby McFerrin jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i uznanych wokalistów jazzowych na świecie. Muzyk jest Amerykaninem i pochodzi z Nowego Jorku. Co warte podkreślenia jest niekwestionowanym mistrzem w modulacji głosu.

Potrafi naśladować różne dźwięki i wiele spośród instrumentów, a co jeszcze bardziej istotne świetnie wykorzystuje te umiejętności w swojej twórczości. Na tą składają się nie tylko jego utwory ale też wiele popisów wokalnych podczas występów, czy choćby jam session. Jako muzyk jazzowy ma duże skłonności do improwizacji, co bez wątpienia jest jedną z największych zalet wokalisty.

Niejednokrotnie mogli się o tym przekonać również fani jego talentu pochodzący z Polski. Bobby McFerrin gościł już w Polsce pięciokrotnie, a na czerwiec 2016 roku zaplanowane są kolejne dwa koncerty. Na koncertach zawsze możemy liczyć na wypełnione po brzegi sale, gdyż na takiego właśnie artystę jakim to jest Bobby McFerrin bilety rozchodzą się, jak przysłowiowe „świeże bułeczki”.

Muzyk słynie ze świetnego kontaktu z publicznością i lubi zarówno zapraszać ludzi z widowni do zabawy, jak i eksperymentować występując wspólnie z zupełnie nieznanymi mu muzykami. Bez wątpienia jego żywiołowość, osobowość sceniczna, a także autentyczność będąca zaprzeczeniem „rzemieślniczego odbębnienia” koncertu sprawiają, że McFerrin jest doskonale odbierany przez publiczność.

Muzyk mógłby z powodzeniem rywalizować, czy nawet współpracować z najlepszymi beatboxerami, a jego specjalnością jest wydobywanie dźwięków, które to imitują instrumenty perkusyjne. Cechuje go przy tym charakterystyczna dla tego typu emisji rytmiczność, choć jak wiadomo w muzyce jazzowej łamane są wszelkie kanony rytmiczne i muzyczne, co jednak zawsze jest celem zamierzonym. Bobby McFerrin występuje zarówno jako solista a capella (bez instrumentów), jak i z towarzyszącym mu zespołem. Jako postać nietuzinkowa w świecie muzyki jazzowej wytypował już z wieloma artystami uznawanymi za najlepszych muzyków i kompozytorów specjalizujących się we wspomnianym nurcie muzycznym.